Opony do samochodu Volvo V70

Volvo V70 to model auta z segmentu D, a w przypadku późniejszych generacji – nawet E, należącego do klasy średniej-wyższej z lat 1996-2016. Zarówno osiągi, jak i wnętrze kabiny z założenia mają prezentować się więc luksusowo. Litera V w nazwie ma oznaczać "versality", czyli "wszechstronność", co oznacza, że wóz doskonale nadaje się zarówno do jazdy miejskiej, jak i pozamiejskiej. Do jazdy terenowej lepszym wyborem będzie uterenowiona wersja tego modelu, czyli XC70.

Volvo V70 I (pierwsza generacja) produkowany był jako 5-drzwiowe kombi oraz 4-drzwiowy sedan (oznaczany wówczas jako S70) w latach 1997-2000. V70 I edycji charakteryzowało się bardzo kanciastymi kształtami linii nadwozia i kwadratowym obrysem bagażnika, w którym po obu stronach widoczne są lampy w kształcie słupka. Model ten produkowano w wielu wersjach silników benzynowych, w którym najmocniejszy to 2.4 R 265 KM. Dostępny był również diesel 2.5 TDI 140 KM oraz wersja z instalacją gazową 2.4 BiFuel 144 KM. Volvo V70 II (2 generacja) powstawało w latach 2000-2007 i charakteryzowało się nieco łagodniejszymi kształtami. W tej serii postawiono również na typową dla nowocześniejszych modeli Volvo mocno zarysowaną linię boczną. W 2005 roku w wyniku faceliftingu zmieniono przednie reflektory oraz kierownicę. Wersje nadwozia w tej generacji są identyczne jak w poprzedniej. Dostępne są skrzynie 5- i 6- biegowa manualna lub automatyczna. Jeśli chodzi o jednostki napędowe V70 II oferuje nieco więcej silników wysokoprężnych i dwie jednostki napędzane gazem ziemnym, a także spory wybór silników benzynowych.

Volvo V70 III (3 generacja) z lat 2007-2016 to model o luksusowej, wyrazistej linii, w którym producent zadbał przede wszystkim o elementy bezpieczeństwa: 6 poduszek powietrznych, ABS, system kontroli trakcji, Ta generacja aut, już jako przedstawicieli segmentu E, dostępna jest w kilku ciekawych wersjach wyposażenia, bez fabrycznej instalacji gazowej, a jedynie z jednostkami benzynowymi i diesla. Najmocniejszy silnik benzynowy to 3.0 T6 304 KM, a diesla – 2.4 D5 215 KM. Wśród dostępnych opcji można wybrać również 8-biegową skrzynię automatyczną, której nie miały poprzednie generacje. Dobre opony do Volvo V70 sprawią, że auto stanie się naprawdę niezawodne do codziennej jazdy przez cały rok.

Rozmiar opon innych modeli Volvo