Opony do samochodu Volvo S60

Volvo S60 jest przedstawicielem grupy premium aut w segmencie D, czyli z klasy średniej. Produkuje się go od 2000 roku jako 4-drzwiowego sedana. Pierwsza generacja tego pojazdu przeszła trzy liftingi. W 2001 roku nieco wzmocniono ofertę jednostek napedowych, dorzucając do niej silnik 2.5 l o mocy 210 KM, natomiast podczas liftingu w 2003 roku dołączono do listy jeszcze silniki o tej samej pojemności, lecz większej mocy aż 300 KM – dostępne w usportowionej wersji R tego pojazdu. W 2004 roku zmieniono nieco zderzaki oraz poprawiono kształt reflektorów z przodu i z tyłu. Jak przystało na wozy premium, Volvo S60 I produkowane było między innymi w kolorze żółtego złota, który zdecydowanie wyróżnia ten model wśród innych.

Ten sedan w II generacji otrzymał nieco inną stylistykę nadwozia, dzięki której zyskał bardziej nowoczesny, dynamiczny kształt, zaprezentowany po raz pierwszy w Genewie w 2010 roku. Zmianę designu podkreślił jeszcze bardziej lifting z 2013 roku, który wprowadził nową maskę, zderzaki, reflektory, a nawet alufelgi. 6-biegowe skrzynie biegów są tu dostępne jako manual lub automat, natomiast można wybrać również wersję 8-biegową automatyczną. To auto, które w standardzie jest wyposażone bardzo bogato z naciskiem na bezpieczeństwo – ma system SIPS, WHIPS, 6 poduszek powietrznych czy City Safety zatrzymujący lub spowalniający samochód, gdy wykryje zagrożenie na drodze.

Volvo S60 III (3 generacja), którego produkcję rozpoczęto w 2018 roku. Rozpoczyna ono tym samym proces elektryfikacji samochodów Volvo – poza standardowymi jednostkami benzynowymi (najmocniejsza: 2.0 T6 310 KM) dostępne są również auta hybrydowe 2.0 B5 Mild Hybrid 211 lub 264 KM. Oprócz tego oferta marki wzbogaciła się o hybrydę plug-in, która pod maską skrywa silnik o pojemności 2.0 T8 Twin Engine Plug-in hybrid o mocy aż 405 KM. Po raz pierwszy w historii Volvo nie oferuje tu żadnego silnika wysokoprężnego. W ramach tego samego wariantu Volvo wypuściło również 5-drzwiowe nadwozia kombi, które w pierwszej generacji oznaczane były V70, a w drugiej i trzeciej V60.

Rozmiar opon innych modeli Volvo