Opony do samochodu Volvo S40

Volvo S40 to klasyk tej szwedzkiej marki – samochód osobowy produkowany w latach 1995-2012, jako auto osobowe z segmentu C, czyli klasy średniej niższej. Do wyboru jest 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi, zaś gdy chodzi o przekładnie – 4- i 5-biegowa automatyczna oraz 5-biegowa manualna. Volvo S40 I generacji wyróżnia się charakterystycznym pasem przednim – proste reflektory na narożnikach oraz niewielka atrapa chłodnicy dają ciekawy efekt stylistyczny w połączeniu z łagodnymi, zaokrąglonymi przetłoczeniami na masce, bokach i z tyłu. Najmocniejszy silnik benzynowy tej serii to 2.0 o mocy 200 KM, a wysokoprężny 1.9 TDI 115 KM.

W 2003 roku zaprezentowano Volvo S40 II generacji na płycie podłogowej dzielonej z Fordem Focusem i Mazdą 3. Zaprojektowano nowe wnętrze oraz lekko podniesiono nadwozie i wprowadzono nowe przetłoczenia. W 2007 roku zmieniono reflektory na biksenonowe z doświetlaniem zakrętów, dołożono światła awaryjnego hamowania oraz system BLIS ostrzegający przed obiektami znajdującymi się w martwym polu. Wprowadzono tez nowe jednostki napędowe – na przykład benzynową T5 2.5 o mocy 230 KM oraz wysokoprężną D5 2.4 o mocy 180 KM. Volvo S40 II generacji zyskało aż 5 gwiazdek w testach NCAP (jego poprzednik – 4). Co więcej, w 2005 roku otrzymało ono drugą pozycję w konkursie na Światowy Samochód Roku.

Pojazd ten cieszy się wśród użytkowników opinią niezwykle eleganckiego, z prostym i wysokiej jakości wnętrzem, a także stosunkowo oszczędnego, a przy tym mocnego. Jest to jeden z chętniej kupowanych modeli tej marki, poszukiwany szczególnie przez osoby ceniące sobie komfort jazdy i stylowy design.

Rozmiar opon innych modeli Volvo