Opony do samochodu Volvo V50

Volvo V50 jest naturalnym następcą modelu V40 i kombi wersją modelu S40, który po nim nastąpił. Jego produkcję rozpoczęto w 2004 roku, a zakończono w 2012. Można go zaklasyfikować jako samochód z segmentu C+, czyli niższej klasy średniej grupy premium. Volvo V50 I to przede wszystkim bardzo duży wybór jednostek napędowych. Wśród silników benzynowych na szczególną uwagę zasługują najmocniejsze, o pojemności 2.4, 2.4i, a także T5 2.5, generujące moce od 140 do 230 KM. Silniki diesla to również konkretne jednostki: 1.6DRIVe 109 KM, 2.0 D4 177 KM, czy nawet 2.4 D5 180 KM oraz inne. Model ten charakteryzuje się wyrazistą linią boczną, dzięki której tył samochodu ma bardzo charakterystyczną sylwetkę z uwypukleniami po bokach, zaakcentowanymi przez lampy w kształcie bumeranga.

Auto przeszło facelifting w 2007 roku. W jego wyniku zyskało stylistykę zbliżającą go do modeli S80 czy V70, czyli wyższej, zarezerwowanej dla luksusowych pojazdów. Volvo V50 zbudowano na bazie płyty podłogowej Forda P1, która jest wspólna również dla modeli Ford Focus i Mazda. Z luksusowego S80 zaczerpnięto tu także stylistykę wnętrza. Facelifting sprawił, że samochód zyskał nowe reflektory biksenonowe pozwalające na doświetlanie zakrętów, tylne lampy LED. W standardowym wyposażeniu znajduje się 6 poduszek powietrznych, układ DSTC antypoślizgowy, automatyczna klimatyzacja. W 2008 roku świat ujrzała również wersja ekologiczna Volvo V50 – czyli eDRIVE z silnikami nowej generacji.

Duża moc i eleganckie wnętrze tego 5-drzwiowego kombi sprawiają, że jest to samochód doskonały dla najbardziej wymagających nabywców. Dorzucając do tego wysokiej klasy opony Volvo V50 ma szansę wykazać się nawet na trudniejszych trasach w różnych warunkach pogodowych.

Rozmiar opon innych modeli Volvo