Opony do samochodu Volvo V60

Volvo V60 to przedstawiciel aut klasy średniej, z segmentu D i grupy premium, produkowanych od 2010 roku. Dostępny jest jako 5-drzwiowe kombi. I generacja tego modelu wystartowała w 2010 roku i została zbudowana na płycie podłogowej Forda. W 2013 roku to kombi przeszło facelifting, a oprócz tego w 2015 roku zaprezentowano również wyższą wersję Cross Country. Volvo V60 I (1 generacji) to modele o bardzo długiej liście silników benzynowych i diesla, dostępne również z dwoma silnikami hybrydowymi. Wśród benzynowych jedną z najmocniejszych jednostek jest na przykład 2.0 POLESTAR 367 KM,a diesla – 2.0 D5 Drive-e 225 KM. Hybryda oferuje najwyższą moc 288 przy pojemności 2.4 D6 silnika Plug-in Hybrid.

Volvo V60 II (2 generacja), produkowane od 2018 roku jest nieco dłuższe i posiada zmodyfikowana według nowej stylistyki maskę, w tym przemodelowaną atrapę chłodnicy. W tym kombi bagażnik ma aż 530 l, co jest wartością o 100 l wyższą niż w poprzednim pokoleniu. Tu także można wyróżnić wersję Cross Country, dostępne są również jednostki plug-in pozwalające na oszczędniejszą jazdę według najnowszych standardów europejskich. Najmocniejsza hybryda to 2.0 T8 Plug-in Hybrid 455 KM, której spalanie wynosi około 10 l/100 km. Volvo V60 oferuje bogate wyposażenie standardowe. Oprócz licznych funkcji wzmacniających poziom bezpieczeństwa należy wspomnieć o 6-głośnikowym systemie audio, 6,5-calowym ekranie dotykowym, skórzanej kierownicy, czy panel sterujący z funkcjami Google’a. Pojazd ten dostępny jest ze skrzynią manualną 6-biegową oraz automatyczną 8-biegową.

Druga generacja tego saochodu to propozycja idealna dla osób, które cenią sobie luksus, komfort i doskonały wygląd auta. Wybierając dobre opony do Volvo V60 można dodatkowo wzmocnić jego walory, zapewniając sobie dobrą przyczepność w każdej sytuacji na drodze.

Rozmiar opon innych modeli Volvo