Opony do samochodu Volvo C40

Volvo C40 jest modelem produkowanym od 2021 roku, i w związku z tym reprezentującym wciąż wąską jeszcze grupę samochodów nastawionych na doskonałe osiągi przy jak najmniejszym obciążeniu środowiska naturalnego emisją spalin. Jest to crossover SUV, który stylistycznie bazuje na modelu XC40, jednak wyróżnia się nieco lepszą aerodynamiką. Szczególnie ciekawy jest tył Volvo C40 - posiada on tylne lampy w kształcie litery S biegnącej wzdłuż szyby bagażnika i zawijającej się pod jego klapą, ozdobioną niewielkim spojlerem. Relingi dachowe także posiadają niewielkie daszki, które dodatkowo wzmacniają dynamiczny charakter tego pojazdu.

Również pod względem osiągów Volvo C40 nie rożni się zbytnio od modelu XC40 Recharge. Jego najmocniejszy silnik ma 408 KM i 78 kWh i umożliwia osiągnięcie przyspieszenia do setki w mniej niż 5 sekund. Prędkość maksymalna została jednak ograniczona do 180 km/h. Volvo C40 powstało jako jeden z pierwszych modeli szwedzkiej marki pozwalających zrealizować śmiałą koncepcję, według której do 2030 roku wszystkie produkowane przez Volvo samochody będą wyłącznie elektryczne. Co więcej, większość sprzedaży do tego czasu będzie odbywała się tylko online. Producent zaoferuje sztywne wersje wyposażenia i ceny, dzięki którym prościej będzie zamawiać nowe Volvo przez internet, a odbierać je w niewielkich butikach zlokalizowanych w centrach dużych miast.

Jeśli chodzi o opony Volvo C40 powinno jeździć na najlepszej jakości ogumieniu, które pozwoli zaprezentować jego doskonałą przyczepność bez względu na warunki atmosferyczne. W wyposażeniu standardowym znajdują się 19-calowe obręcze ze stopów lekkich i zestaw naprawczy do ogumienia. Warto zwrócić też uwagę na dodatkowy przedni bagażnik o pojemności 31 litrów - idealny na bagaż podręczny. Volvo zadbało również i tutaj, jak we wszystkich swoich modelach, o wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa aktywne i pasywne, zmniejszające ryzyko kolizji, dzięki czemu ten model ma 5/5 gwiazdek w testach NCAP. Poza poduszkami powietrznymi i kurtynami znaleźć tu można system WHIPS, ochronę przed uderzeniem bocznym, system antykolizyjny, ogranicznik prędkości, rozpoznawanie znaków drogowych, asystent parkowania tyłem, przednie i tylne czujniki parkowania, czujnik deszczu, monitoring ciśnienia w oponach i wiele innych udogodnień. To doskonałe auto dla miłośników komfortu, ekologii i rodzinnych wypadów poza miasto.

Rozmiar opon innych modeli Volvo