Opony do samochodu Volvo V90

Volvo V90 to przedstawiciel aut luksusowych - z wyższej klasy średniej, segmentu E. Produkowany był w dwóch generacjach, z długą przerwą pomiędzy jedną a drugą. To sprawia, że samochody należące do nich mają ze sobą niewiele wspólnego - ani technologicznie, ani stylistycznie.

Volvo V90 I (1 generacja) powstawało w latach 1990-1998. Model ten znany był również jako Volvo 960. Występował w postaci 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowego kombi i wyróżniał się kanciastymi kształtami, prostokątną atrapą chłodnicy i reflektorami oraz tylnymi światłami w tym samym kształcie. Auto przeszło facelifting w 1994 roku i w jego wyniku otrzymało wydłużone i jeszcze węższe reflektory, chromowaną atrapę chłodnicy oraz lepsze wyposażenie. Dopiero w 1996 roku marka wprowadziła odmienne nazewnictwo, pozwalające rozróżnić sedana, teraz nazywanego S90 oraz kombi - V90. Pierwsze pokolenie Volvo V90 miało dostępne silniki benzynowe, z których największy to R6 2.9 24V 204 KM, oraz jeden wysokoprężny R6 2.4 tic o mocy 122 KM.

Dopiero w 2016 roku zaprezentowano nowoczesną, luksusową odsłonę nowego Volvo V90 II generacji. Zaprojektowano ją na bazie płyty podłogowej SPA - Scalable Product Architecture, tę samą, którą wykorzystano przy produkcji XC90. Światła do jazdy dziennej uzyskały tu charakterystyczne wkłady LED w kształcie młota Thora, tylne lampy natomiast wkomponowano w przetłoczenia tyłu oraz klapy bagażnika i nadano im kształt litery C. W modelu tym można zastosować felgi od 17 do nawet 21 cali, co należy mieć na uwadze wybierając opony do Volvo V90. Szeroka atrapa chłodnicy i skośne reflektory nadają temu pojazdowi bardziej nowoczesnego charakteru. Samochód dostępny jest jako sedan, kombi i cross country.

W standardowym wyposażeniu nie zabrakło tu udogodnień związanych z aktywnymi i pasywnymi systemami bezpieczeństwa, typowymi dla marki Volvo, oraz podnoszących komfort sterowania pojazdem i przebywania w nim. To między innymi: City Safety, 7 poduszek powietrznych, ABS, EBA, EBD, ACC, LKA, ESC, SIPS, WHIPS, CTC, RSC, TCA. Wspomaganie kierowania pojazdem powyżej 130 km/h, ostrzeganie o dekoncentracji kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, system monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu, 6-głośnikowy system audio - to i wiele innych oferuje producent w standardowej wersji. W tym modelu dostępna jest szeroka gama jednostek napędowych: benzynowe, diesla, hybrydowe oraz hybrydowe plug-in o wysokich mocach. Wybierając to auto można zatem połączyć wysokie osiągi z oszczędnością paliwa.

Rozmiar opon innych modeli Volvo