Opony do samochodu Volvo C30

Volvo C30 to 3-drzwiowy i 4-osobowy hatchback z segmentu C (klasy średniej niższej) produkowany w latach 2006-2012 jako kompaktowe auto miejskie. Zbudowano go na bazie płyty podłogowej dzielonej z Fordem Focusem, Mazdą 3 oraz Volvo C70, S40 i V50. Nadwozie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wyraźnymi przetłoczeniami, które bezpośrednio wpływają na charakterystyczny kształt tylnych reflektorów – to półokręgi z umieszczonym na nich słupkiem biegnącym wzdłuż krawędzi bagażnika. Ten element również należy do charakterystycznych dla tego wozu – to pięciokątna czarna szyba, która stanowi samodzielną klapę.

Modele Volvo C30 produkowane do 2010 roku (czyli do pierwszego i jedynego liftingu) miały prostokątną atrapę chłodnicy oraz lampy w tym samym kształcie umieszczone w lekkim wgłębieniu. Po liftingu zmodernizowano cały pas przedni – grill w nowszych modelach ma pięciokątny kształt i strukturę plastra miodu, reflektory są umieszczone skośnie, a światła do jazdy dziennej wbudowane w charakterystyczną klinowatą wnękę, co dodaje samochodowi sportowego zacięcia. Auto dostępne jest w wersji 5- i 6-biegowej manualnej, 6-biegowej półautomatycznej oraz 5-biegowej automatycznej. Jeśli chodzi o silniki benzynowe, najmocniejszy to T5 2.5 l o mocy 230 KM, zaś diesla – D5 o mocy 180 KM. Pomimo niewielkich rozmiarów pojazd ten wyróżnia się wysoką oceną w testach bezpieczeństwa - zyskał aż 5 gwiazdek w skali NCAP, co jest wynikiem polityki szwedzkiej marki, kładącej olbrzymi nacisk właśnie na tę sferę.

Wewnątrz samochód cechuje się bardzo wysoką jakością wykonania, w tym między innymi aluminiowymi elementami czy skórzaną tapicerką. Jest niezwykle ceniony za jakość komponentów, a także niskie spalanie oraz oszczędność eksploatacji – wiele części zamiennych do tego modelu można pozyskiwać z fabryk Forda. Volvo C30 było w 2006 roku chętnie nagradzanym modelem samochodu, między innymi w plebiscycie Design Award czy Auto Trophy.

Rozmiar opon innych modeli Volvo