Opony do samochodu Volvo V40

Volvo V40 to jedna nazwa dla dwóch typów zupełnie innych aut tej marki. W latach 1995-2004 produkowano pod tą nazwą samochody z nadwoziem typu kombi 5-drzwiowe oraz 4-drzwiowe sedany. W 2012 roku szwedzka marka zrezygnowała jednak z dotychczasowego nazewnictwa, w którym V oznaczało kombi, i wypuściła zupełnie inną generację V40 – w postaci kompaktowego hatchbacka klasy niższej średniej (segment C) zbudowanego na płycie podłogowej Ford C1, takiej samej jak model Volvo C30.

Samochód Volvo V40 produkowany w latach 2012-2019 doczekał się tylko jednej generacji. To pierwsze auto w historii Volvo, które mogło pochwalić się poduszką powietrzną dla pieszych. W 2016 roku ten model przeszedł facelifting, w wyniku którego zamontowano w nim nowe reflektory LED-owe z wypełnieniem "młota Thora" – czyli światłem układającym się w kształt tego charakterystycznego młota. Przeprojektowano również atrapę chłodnicy i umieszczono na niej nowe, okrągłe logo Volvo.

Auto ma do wyboru skrzynie 6-biegowe manualne, półautomatyczne lub automatyczne, albo 8-biegową automatyczną. Wersja standardowa wyposażenia jest dość bogata – widać tu, jak mocny nacisk szwedzki koncern kładzie na bezpieczeństwo jazdy. To miedzy innymi system City-Safety wspomagający hamowanie w prędkości poniżej 50 km/h, 6 poduszek powietrznych, 2 poduszki boczne, poduszka chroniąca kolana kierowcy, kurtyny gazowe, oraz wspomniana wyżej poduszka powietrzna dla pieszych. Do tego strefy kontrolowanego zgniotu wykonane są ze stali borowej UHSS, a szyby wykonane są ze szkła o zielonym zabarwieniu zmniejszającym przenikanie światła do wnętrza. Największe dostępne jednostki napędowe to silnik benzynowy T5 Turbo 2.5 z mocą 254 KM, i diesla D4 Turbo 2.0 o mocy 192 KM. Wysokiej jakości opony do Volvo V40 będą stanowiły wisienkę na torcie, jakim jest ten samochód wyposażony w wiele nowoczesnych funkcji bezpieczeństwa na drodze.

Rozmiar opon innych modeli Volvo