Opony do samochodu Volvo XC40

Volvo XC40 jest kompaktowym SUV-em, który powstaje w fabrykach szwedzkiej marki w różnych krajach świata od 2017 roku. Stworzono go na bazie całkowicie innowacyjnej płyty podłogowej chińskiego Geely (koncernu będącego również właścicielem Volvo) o nazwie CMA. To właśnie nowej płycie Volvo XC40 zawdzięcza swój całkowicie odmienny wygląd. Na tylnej klapie znajduje się rozstrzelony napis VOLVO zamiast logo, zaś miejsce na tablicę rejestracyjną jest tuż pod klapą, na zderzaku. Charakterystycznych rysów pojazdowi nadają tylne lampy w kształcie litery L. Z kolei z przodu znajdują się klinokształtne reflektory przednie z wypełnieniem w kształcie młota Thora, a na szerokiej atrapie chłodnicy znajduje się nowe logo Volvo.

W 2018 roku model ten otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Od 2019 roku produkowane są również wersje plug-in tego auta. W wersji hybrydowej występuje silnik 1.5 T5 262KM, a w hybrydowej plug-in 1.5 T4 211 KM. Wśród silników modeli produkowanych po 2022 roku najmocniejsza jednostka benzynowa to 2.0 B5 250 KM. Prawdziwą innowacją na rynku superoszczędnych, luksusowych i niezwykle nowocześnie wyposażonych aut jest Volvo XC40 w wersji elektrycznej - z silnikami P6 69 kWh o mocy 231 KM lub P8 78 kWh o mocy aż 408 KM. Producent zdecydowanie dokłada wszelkich starań, aby jego nowe samochody były naprawdę wszechstronne, dlatego wybierając opony do Volvo XC40 warto wybrać te z górnej półki, dopełniające ideału.

W standardzie znajdzie się szereg udogodnień technicznych: ABS, EBD, ESC, EBA, EBL, WHIPS, SIPS, CTC, TSA, RSC. Oprócz tego można liczyć na City Safety - system wykrywający pieszych czy inne zagrożenia i wyhamowujący w porę, układ ostrzegający o tym, że kierowca jest zdekoncentrowany, czy utrzymujący auto w jednym pasie ruchu. Im bogatsza wersja, tym więcej może mieć unowocześnień.

Rozmiar opon innych modeli Volvo