Opony do samochodu Volvo XC60

Volvo XC60 to jeden z przedstawicieli SUV-ów klasy średniej wyższej (D) tej szwedzkiej marki, który podobnie jak inne modele może poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ten wóz zaprojektowany został na płycie podłogowej Forda, na której zbudowano także inne popularne modele – V60 czy S60. Pierwsza generacja Volvo XC60 zadebiutowała w 2007 roku, a wszyscy jej reprezentanci posiadali napęd na cztery koła. W 2010 roku włączono do sprzedaży samochód z napędem przednim (W odmianie DRIVe). W 2013 roku przeprowadzono facelifting tego modelu, w wyniku którego nowe auta zyskały nieco na długości. W pojazdach produkowanych pomiędzy 2013 a 2017 rokiem można znaleźć sporą rozpiętość jednostek napędowych: 7 benzynowych, z których największa to 3.0 T6 304 KM, oraz 10 dieslowych, wśród których najmocniejszym silnikiem jest 2.4 D5 220 KM.

Druga seria to samochody produkowane po 2017 roku. Światła LED do jazdy dziennej mają wypełnienie w kształcie "młota Thora" przypominające nieco położoną literę T. Nieco zmieniono tu w stosunku do poprzednika układ tylnych lamp, przypominających bardziej bumerang. Zamiast przycisków wewnątrz kabiny można znaleźć duży, wygodny tablet. Dostępne są 4 wersje wyposażenia, wśród których w standardzie można znaleźć m.in.: ABS i ESP, układ wspomagający hamowanie w mieście City Safety, 18" alufelgi, czujnik cofania i tempomat, a nawet Bluetooth i możliwość podłączenia internetu.

Wśród jednostek napędowych znajdują się przede wszystkim dwie benzynowe, z których najmocniejsza to 2.0 T6 320 KM, 3 silniki diesla, gdzie najmocniejszy 2.0 D5 ma 235 KM, oraz hybrydowy T8 Twin Engine o mocy łącznej silnika elektrycznego i benzynowego wynoszącej aż 407 KM. Volvo XC60 II (2 generacja) to zdecydowanie auta szybkie, o dobrym przyspieszeniu, wygodne w prowadzeniu i bezpieczne, a do tego dające mnóstwo komfortu pasażerom. Dobre opony do Volvo XC60 pozwolą cieszyć się przyjemnością jazdy również w trudniejszych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Volvo