Opony do samochodu Volvo XC90

Volvo XC90 - reprezentant aut bardzo luksusowej wersji SUV-a, czyli klasy wyższej, segmentu I+. W Stanach Zjednoczonych model ten pozostaje najlepiej sprzedającym się wozem tej marki. Pierwsza generacja została zaprezentowana pierwszy raz w Detroit w 2002 roku, na bazie płyty podłogowej P2x. 2005 rok przyniósł spore zmiany konstrukcyjne w ramach faceliftingu. Dołożono między innymi mocny silnik Yamahy o mocy 315 KM. W 2012 roku auto zaliczyło kolejny lifting, i w jego wyniku otrzymało zmianę stylistyczną pasa przedniego. Co obejmuje wyposażenie standardowe w Volvo XC90 I generacji? To przede wszystkim czujniki cofania, skórzana tapicerka, ksenonowe reflektory, kurtyny gazowe dla trzech rzędów, 4 poduszki powietrzne, regulację elektryczną fotela kierowcy z pamięcią, aktywny układ stabilizacji przechyłowej, ABS, ESP i wiele innych udogodnień.

Volvo XC90 II (2 generacja) po raz pierwszy zostało zaprezentowane w roku 2014 i charakteryzuje się nieco odmiennym pasem przednim w stosunku do poprzednika. Między innymi zmodyfikowano rozmiary i wykończenie atrapy chłodnicy, dopasowując ją do współczesnej stylistyki, powiększono także rozmiary wozu zwiększając jego przestrzeń wewnętrzną, zmieniono też logo marki na nowe. Najbardziej luksusowa wersja wyposażenia, Excellence, to m.in. 4 oddzielne fotele, lodówka i stoliki, dzięki którym dalsze trasy tym wozem stają się maksymalnie komfortowe. Jeśli chodzi o dobrej jakości opony Volvo XC90 z ogumieniem dobrej marki zmienianym cyklicznie jest w stanie doskonale trzymać się drogi nawet przy gorszych warunkach, co dodatkowo wpływa na poziom bezpieczeństwa jazdy. Jak wiele innych modeli tej szwedzkiej firmy, Volvo XC90 2 generacji ma 5/5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP.

Do wyboru nabywca ma kilka jednostek napędowych: benzynowa z najmocniejszym silnikiem 2.0 T6 310 KM, diesla w hybrydzie o mocy 249 KM, 2.0 B6, benzynowy Mild Hybrid 314 KM, ale również 2.0 T8 Twin Engine Plug-in Hybrid 391 KM. To model, w którym szybka i bezpieczna jazda nie są pojęciami wykluczającymi się wzajemnie!

Rozmiar opon innych modeli Volvo