Opony do samochodu Volvo S80

Volvo S80 to model reprezentujący auta klasy wyższej, z segmentu E, który po raz pierwszy opuścił fabrykę w 1998 roku. W pierwszej generacji był to jedynie 4-drzwiowy sedan, dopiero od drugiego pokolenia można liczyć na Volvo S80 kombi. W pierwszej generacji, produkowanej w latach 1998-2006, można było wybierać spośród aż 11 silników benzynowych, z czego najmocniejszy to 2.0 20V Turbo 226 KM, oraz z 3 silników diesla (najmocniejszy: 2.4 TDi 163 KM). Volvo S80 I (1 generacja) w 2004 roku przeszło facelifting, który zmienił m.in. przedni i tylny zderzak, atrapę chłodnicy, tylna klapa i tylne lampy. Modyfikacja z 2006 roku przyniosła doposażenie tego pokolenia w system monitorowania martwego pola. Co ciekawe, ta generacja występowała też w wersji executive kuloodpornej, jako limuzyna, karawan czy taxi.

Volvo S80 II (2 generacja) z lat 2006-2016 to model jeszcze bardziej luksusowy od poprzednika. W 2009 roku zaprezentowano tę edycję po liftingu, w wyniku którego zyskała większe logo marki, nowe wykończenia wlotów powietrza, nowa konsolę środkową. W 2011 roku zmieniono także kierownicę na nową, trójramienną, zmieniono konsolę i tapicerkę. W wersji po faceliftingu pod maską można znaleźć nieco mniej jednostek napędowych, ale o większej mocy. Wśród benzynowych silników są tu najmocniejsze 3.0 T6 304 KM, a wśród diesli 2.4 D5 215 KM.

Dopasowując dobrej jakości opony Volvo S80 stanie się naprawdę wygodnym, niezwykle luksusowym autem, które z powodzeniem poradzi sobie nawet w trudniejszych warunkach. Jeśli chodzi o standardowe wyposażenie, w generacji drugiej znajduje się m.in. tempomat, klimatyzacja automatyczna, wielofunkcyjna kierownika, elektryczne sterowanie lusterkami system SIPS zabezpieczający przed uderzeniami z boku i WHIPS czyli system aktywnych zagłówków zmniejszających uszkodzenie części szyjnej kręgosłupa na skutek uderzenia w kolizji. Jak widać, w luksusowych limuzynach Volvo liczy się nie tylko wspaniały design, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Rozmiar opon innych modeli Volvo