Opony do samochodu Renault Talisman

Renault Talisman to przedstawiciel aut klasy wyższej średniej, z segmentu D, produkowany po 2015 roku na rynek europejski. Zbudowano go na platformie podłogowej Renault-Nissan Common Module Family CMF-CD. Nie jest on dostępny w niektórych krajach, m.in. Wielkiej Brytanii czy Australii. Jako wersje nadwoziowe zaprezentowano sedana i kombi, w tym kombi w wersji Grandtour. Przód wyróżnia się sporą, trapezokształtną atrapą chłodnicy z poprzecznymi chromowanymi żaluzjami i logo Renault w centralnej części. Poza dużymi reflektorami w kształcie litery C, pod spodem znajdują się LED-owe światła do jazdy dziennej przypominające obróconą literę L.

W sedanie można liczyć na duży, ponad 600-litrowy bagażnik, który w kombi jest tylko nieznacznie mniejszy przy rozłożonych siedzeniach. Standardowe wyposażenie obejmuje tylne czujniki parkowania, 6 poduszek powietrznych, elektryczne wspomaganie kierownicy, światła LED do jazdy dziennej, dwustrefową klimatyzację automatyczną oraz inne udogodnienia. W testach zderzeniowych NCAP auto uzyskało 5/5 gwiazdek, a zatem gdy dopasuje się odpowiednie opony Renault Talisman może pokazać co potrafi również przy gorszej pogodzie na dłuższych trasach. W wyniku liftingu w 2020 roku model ten zyskał między innymi nieco odmienne kształty reflektorów, atrapy chłodnicy, ale również chromowane wykończenia wnętrza i nastrojowe oświetlenie. Kierowca może korzystać z nowego systemu multimedialnego i nowocześniejszej kierownicy, a także cieszyć się komfortem płynącym z używania systemu jazdy autonomicznej.

Również pod maską Renault Talisman nie ma nic do ukrycia - w benzynie warto zwrócić uwagę na silnik 1.8 TCe 225 KM, a w dieslu - 2.0 Blue dCi 200 KM. Wszystko to może być obsługiwane przez 6-biegową manualną, ale też 6- lub 7-biegową automatyczną skrzynię biegów, w zależności od konkretnego wariantu.

Rozmiar opon innych modeli Renault