Opony do samochodu Renault Koleos

Renault Koleos jest modelem kompaktowego SUV-a produkowanego od 2007 roku, który wraz z drugą generacją zyskał niejako awans do SUV-ów klasy średniej. Projektowały go wspólnie firmy Renault i Samsung, przy pewnym udziale projektantów Nissana. Przed liftingiem auto charakteryzowało się pasem przednim typowym dla Renault wcześniejszych generacji - z symbolem marki na masce, pomiędzy dwiema rozdzielonymi wnękami atrapy chłodnicy. Po liftingu w 2011 roku model ten zyskał zmieniony kształt grilla i reflektorów, które ponownie przeprojektowano w 2013 roku. Renault Koleos I (1 generacja) po drugim liftingu dostępny był tylko z silnikami wysokoprężnymi.

Renault Koleos II (2 generacja) jest dłuższy, ale za to węższy i nieco niższy niż poprzednik. Ma także zmodyfikowaną osłonę chłodnicy i światła do jazdy dziennej, przypominające wypełnieniem odwróconą literę L. Modele te, powstałe po 2017 roku, mają wiele ciekawych funkcji w standardzie: czujnik deszczu i zmierzchu, 17-calowe alufelgi, kartę Renault Hands Free, system wspomagający parkowanie tyłem i wiele innych udogodnień. Gdy wybierze się dobre opony Renault Koleos pozwoli prawidłowo prowadzić się przy różnych prędkościach, ale również przy różnym stopniu śliskości nawierzchni.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, w modelach Renault Koleos II produkowanych po 2019 roku dostępny jest silnik 1.3 TC3 benzynowy o mocy 158 KM i trzy silniki diesla, z których najmocniejszy to 2.0 BlueDCi 190 KM. Przestronne wnętrze i wiele schowków sprawiają, że ten model auta doskonale nadaje się do podróżowania z dziećmi - ma funkcjonalność minivana. Ponad 450-litrowy bagażnik i 5-gwiazdkowa ocena w testach zderzeniowych NCAP dopełniają dobrego wrażenia, jakie pozostawia po sobie ten samochód.

Rozmiar opon innych modeli Renault