Opony do samochodu Renault Laguna

Renault Laguna to przedstawiciel samochodów klasy średniej, czyli segmentu D, produkowanych od 1993 roku. Występuje jedynie w wersji 5-drzwiowej jako liftback i kombi (które dołączyło do wachlarza nadwozi w 1995 roku). Niestety, pomimo dobrych parametrów silnika (najmocniejszy w benzynie to 3.0 V6 240V 190 KM), model ten, produkowany do 2001 roku, nie cechował się najwyższym poziomem bezpieczeństwa - w testach zderzeniowych NCAP miał zaledwie 2/5 gwiazdek.

Zmieniło się to w 2001 roku, kiedy na rynku zadebiutował Renault Laguna II generacja. W testach zderzeniowych gwarantował on 5-gwiazdkową ochronę pieszego i 2-gwiazdkową ochronę pieszych. III generacja tego wozu jest zdecydowanie najbezpieczniejsza - oprócz powyższych parametrów branych pod uwagę w testach zderzeniowych NCAP, ten model daje 4/5 gwiazdek, również pod względem ochrony dziecka znajdującego się na pokładzie auta.

Renault Laguna III generacja produkowany w latach 2007-2015, to samochód o przeprojektowanym pasie przednim - między innymi z większym wlotem powietrza i nowoczesnym kształtem reflektorów. W 2013 roku zamontowano w nim światła LED-owe do jazdy dziennej. W tej edycji zaprezentowano także wersję coupe. Trzecie pokolenie Laguny ma silnik benzynowy 2.0T o najwyższej mocy 170 KM i diesla - gdzie najmocniejszy to 2.0 dCi 175 KM. Jeśli dopasuje się wysokiej jakości opony Renault Laguna może być bardzo wygodnym, uniwersalnym autem zarówno do miasta, jak i w dłuższe trasy dzięki wielu udogodnieniom podnoszącym komfort podróży. W 2015 roku zakończono produkcję tego wozu i zastąpiono go nowym - Renault Talisman.

Rozmiar opon innych modeli Renault