Opony do samochodu Renault Grand Scenic

Renault Grand Scenic to minivan produkowany od roku 2004 jako auto 5- lub 7-osobowe, czyli rozszerzona wersja Renault Scenic dla 5 osób. Utrzymane w jasnej tonacji wnętrze tego minivana sprawia, że jest to auto bardzo eleganckie. Dodatkowo model ten otrzymał aż 5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP, dlatego idealnie nadaje się na bliższe i dalsze przejażdżki również dla większych rodzin. Renault Grand Scenic I (1 generacja) z lat 2004-2009 charakteryzuje się między innymi plastikowymi zderzakami.

Renault Grand Scenic II wyróżnia się nowocześniejszą stylistyką. To produkowane w latach 2009-2016 auto rodzinne ma nieco zmienioną atrapę chłodnicy i zmieniony kształt przednich reflektorów, zrezygnowano tu również z plastikowych, odróżniających się od reszty zderzaków. Druga edycja jest nieco dłuższa oraz ma większy rozstaw osi, dzięki czemu pasażerowie zdecydowanie nie mogą narzekać na brak miejsca. Wersja Renault Grand Scenic wytwarzana po 2016 roku to zdecydowanie modele najnowocześniejsze – eleganckie, o subtelniejszych rysach i jeszcze większej przestrzeni. W wersji 7-osobowej bagażnik ma około 233 litrów, czyli o ponad 30 l więcej niż pierwsze pokolenie tego modelu. Gdy zainwestuje się w dobre opony Renault Grand Scenic stanie się niezawodnym autem rodzinnym do codziennych sprawunków w mieście oraz na dalsze przejażdżki. Więcej miejsca na bagaże zyskuje po złożeniu tylnego rzędu siedzeń.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, Renault Grand Scenic III ma do wyboru silniki benzynowe, z których najmocniejszy to 1.3 Energy TCe o mocy 160 KM, oraz wysokoprężne z najsilniejszymi 1.7 Blue dCi 149 KM lub 1.6 dCi 160 KM. Nowością jest tu również jednostka hybrydowa – 1.5 dCi HybridAssist 110 KM. Średnie zużycie paliwa kształtuje się w okolicach 6,0-8,0 l/100 km w zależności od rodzaju napędu, co jest bardzo zadowalającym wynikiem biorąc pod uwagę jego gabaryty i ładowność.

Rozmiar opon innych modeli Renault