Opony do samochodu Renault Captur

Renault Captur to model miejskiego crossovera zbudowany na płycie podłogowej Renault Clio IV, ale również zbliżony do niego stylistyką nadwozia i wnętrza. W latach 2013-2019 debiutowała pierwsza generacja tego modelu. Po faceliftingu w 2017 roku przemodelowano nieco pas przedni tego wozu, dołożono reflektory w technologii LED, zmodyfikowano zderzak i powiększono atrapę chłodnicy.

Co ma w standardzie Renault Captur I? Przede wszystkim system HSA zapobiegający staczaniu się auta podczas ruszania pod górę, tylną kanapę z możliwością przesuwania, kartę zamiast kluczyka, umożliwiającą otworzenie auta bez używania rąk, kamerę cofania i radar. Dostępne silniki benzynowe o największej mocy to 1.3 TCe 130 FAP 130 KM, oraz diesla 1.5 Energy dCi 110 KM. Renault Captur II generacji po roku 2019 zyskał nieco inny kształt reflektorów czy większe nadkola, co ma związek z zastosowaną nową platformą podłogową. W tej edycji zaprezentowano także nowe jednostki napędowe. To m.in. najmocniejszy z kilku opcji benzynowych silnik 1.3 TCe 160 KM, diesel 1.5Blue dCi 116 KM oraz w LPG 1.0 TCe 100 KM. Wyprodukowano także wersję plug-in z motorem 1.6 E-Tech 160 KM oraz w 2022 roku hybrydową - 1.6 E-Tech 140 KM.

W nowej generacji zadbano też o maksymalne wyciszenie pojazdu i zwiększono jego bagażnik do 536 litrów, co jest sporą pojemnością, nawet jak na crossovera. Wystarczy, ze założy się do Renault Captur opony wysokiej jakości, gwarantujące przyczepność w każdych warunkach, i zyska się naprawdę komfortowe, nowoczesne auto do poruszania się po mieście, ale też i na dłuższe wycieczki z całą rodziną.

Rozmiar opon innych modeli Renault