Opony do samochodu Renault Trafic

Renault Trafic jest samochodem osobowo-dostawczym produkowanym od roku 1981. I generacja, produkowana w latach 1981-2001 to klasyczny dostawczak o kanciastych rysach nadwozia, w wersji dostawczej z 2 siedzeniami, a osobowej – 9. Był to 4- lub 5-drzwiowy van albo furgon. Najmocniejsze jednostki napędowe Renault Trafic I prezentował jako diesel – było to 2.8 TD 150 KM.

Renaul Trafic II (2 generacja) z lat 2001-2014 to już pojazd o wiele bardziej nowoczesny, o kilku wersjach nadwozia do wyboru, z liczbą miejsc siedzących od 3 do 9 w zależności od opcji. W 2006 roku przeprowadzono facelifting, którego celem było przede wszystkim dostosowanie emisji spalin do norm Euro 4. Zmieniono tu ofertę silników – najmocniejszy diesel to 2.5 dCi 150 KM. Jedną z ciekawszych wersji tego pokolenia Renault Trafic był samochód "kabina na ramie", który służył do nadbudowywania na ramie karetek pogotowia, sklepików obwoźnych czy samochodów kempingowych.

Trzecia edycja, produkowana od 2014 roku, przyniosła oprócz oczywistych zmian stylistycznych również zmiany konstrukcyjne. Dostępne są modele o krótszym i dłuższym rozstawie osi oraz różnych rozmiarach i wersjach nadwozia. W 2019 wskutek faceliftingu zmieniono atrapę chłodnicy i kształt przednich świateł na bardziej awangardowe. Do wyboru wśród silników diesla są tu na przykład opcje 1.6 Energy dCi 125 lub 145 KM. Średnie zużycie paliwa dla tych silników kształtuje się tu w granicach 7,5-7,0 l/100 km, co wydaje się być bardzo dobrym rezultatem jak na samochód o tych gabarytach. Gdy dobierze się dobrej jakości opony Renault Trafic stanie się bardzo ekonomicznym, wygodnym pojazdem służącym głównie do pracy przy przewożeniu towarów i ludzi na większe odległości.

Rozmiar opon innych modeli Renault