Opony do samochodu Renault Scenic

Renault Scenic to samochód znany od 1996 roku, który z generacji na generację zyskuje coraz bardziej nowoczesne kształty i ciekawe funkcje. Początkowo produkowany był jako jeden z rodzajów nadwozi Renault Megane, z czasem jednak uznano jego odrębność. Renault Scenic I generacja charakteryzuje się typowymi dla minivana kształtami - dużą przestrzenią, choć przewidziany był tylko na 5 miejsc, oraz zaokrągloną tylną klapą. Ta seria występuje również jako uterenowiony model - RX4 z napędem na tylną oś dołączanym w momencie poślizgu kół przednich, i z wyższym zawieszeniem.

Renault Scenic II (2 generacja) produkowany w latach 2003-2009 został zbudowany na płycie podłogowej Megane. Jest to auto większe od poprzednika, o zmodyfikowanych kształtach nadwozia - zmieniono między innymi kształt bagażnika, ale również stylistykę pasa przedniego. Ten model dostępny jest również w wersji Renault Grand Scenic - na 7 osób. Pomiędzy 2009 a 2016 rokiem wytwarzano trzecią generację tego modelu. Renault Scenic III generacja to po prostu bardzo mocno unowocześniona II seria tego pojazdu, który dodatkowo w 2013 roku przeszedł facelifting zmieniający pas przedni oraz niektóre elementy wnętrza.

Renault Scenic IV generacja, zaprezentowany pierwszy raz po 2015 roku, to bardzo duże zmiany w zakresie designu. Pojazd ten miał już dużo bardziej nowoczesne, łagodniejsze kształty, a to dzięki nowej płycie podłogowej CMF-C. Zmieniono felgi na aż 20-calowe, a reflektory na LED-owe, co także wpłynęło na poprawę wizualną tego modelu. W podstawowej wersji wyposażenia Zen znajduje się m.in. system wspomagania hamowania z wykrywaniem pieszych, elektryczne wspomaganie kierownicy, komputer pokładowy, zamek centralny Renault Hands Free pozwalający na otworzenie auta bez użycia rąk, gdy tylko podejdzie się w pobliże wozu z kluczem w kieszeni. Gdy dobierze się do tego dobre opony Renault Scenic okaże się bardzo wygodnym, bezpiecznym i przyjemnym w prowadzeniu samochodem rodzinnym do miasta.

Rozmiar opon innych modeli Renault