Opony do samochodu Renault Megane

Renault Megane to jeden z topowych przedstawicieli tej francuskiej marki z segmentu C (klasa niższa średnia), uhonorowany jako Europejski Samochód Roku 2003. W 1995 roku po raz pierwszy zaprezentowano ten model w kilku wersjach nadwoziowych. Renault Megane I był więc znany jako hatchback (tylko w wersji 5-drzwiowej), ale również kombi, coupe, kabriolet i sedan. Najmocniejszy silnik benzynowy w tym pokoleniu to 1.8 16V 116 KM, a w dieslu - 1.9 dCi 102 KM.

Renault Megane II generacja przyniósł sporą zmianę stylistyki nadwozia i wnętrza, a także wiele zmian technologicznych. Po zakończonej w 2003 roku pierwszej edycji tego auta, zaczęto produkcję drugiej, która trwała do 2009 roku. W hatchbacku tego modelu zmieniono kształt reflektorów na większe i bardziej kanciaste, całkowicie zmodyfikowano również formę bagażnika - z łagodnie opadającej ku dołowi szyby połączonej z klapą stworzono węższą, niemal prostopadłą szybę oraz szeroką klapę wysuniętą ku tyłowi, co zupełnie zmieniło charakter nadwozia. W hatchbacku najbardziej widać zmiany stylistyczne, jakich dokonano na przełomie tych dwóch generacji. Najmocniejszy silnik benzynowy to 2.0 i 16V T 165 KM, a diesla - 2.0 dCi 150 KM.

3 generację Renault Megane produkowano w latach 2008-2016 i wyróżnia się ona odmienną stylistyką nadwozia. Przód zyskał łagodniejsze kształty, zrezygnowano też z nielakierowanego zderzaka, natomiast postawiono na bardziej obłe wykończenie tyłu i zmieniony kształt reflektorów. Wybierając Renault Megane opony należy dostosować do pory roku, stawiając na te od lepszych producentów, gwarantujących dobrą przyczepność. Wówczas Renault Megane III generacja może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy chodzi o zwinne, wygodne auto do miasta. Renault Megane IV generacja produkowany po 2016 roku to modele w wielu ciekawych wersjach nadwozia, w tym oferowane również jako 5-drzwiowy hatchback plug-in. To model z silnikiem 1.6 E-TECH hybrydowym o mocy 160 KM i średnim zużyciem paliwa na poziomie 1,3-1,6 l/100 km deklarowanym przez producenta w jeździe mieszanej. Sprawia to, że wybór tej nowoczesnej hybrydy o bardzo szlachetnych kształtach to świetna inwestycja dla portfela i środowiska.

Rozmiar opon innych modeli Renault