Opony do samochodu Renault Clio

Renault Clio jest modelem francuskiej marki produkowanym od roku 1990 na rynek europejski. To samochód z segmentu B, czyli małych aut miejskich, występujący w wersji 3- i 5-drzwiowego hatchbacka. Renault Clio I generacja powstawał w latach 1990-1998. Nazwa tego samochodu, Clio, pochodzi od greckiej muzy Klio. Renault Clio II generacja, z lat 1998-2010, charakteryzował się już nowocześniejszą linią nadwozia - trójkątnymi reflektorami przednimi, szerszym grillem, zaokrągloną klapą od bagażnika, nadającą mu charakterystycznego dla tego auta kształtu. W drugiej generacji stworzono również wersję sedan, nazywaną Renault Thalia.

Renault Clio III generacja został zbudowany na płycie podłogowej dzielonej z Nissanem Micrą oraz Note i Renault Modus. Produkowana od 2005 roku seria miała również nowość w postaci wprowadzonego po 2007 roku modelu Grandtour, uzupełniającego listę dostępnych dotychczas hatchbacków o nową wersję. W 2009 roku ta edycja Renault Clio przeszła facelifting, w wyniku którego zmieniono samochodom kształt reflektorów przednich i atrapy chłodnicy. W 2012 roku zaprezentowano Renault Clio IV generacji, który zyskał całkiem zmodernizowaną formę pasa przedniego. Symbol Renault został wkomponowany w atrapę chłodnicy, wymuszając jej kształt, który od tego modelu będzie charakterystyczny dla nowszych generacji Renault Clio.

W Renault Clio V generacji postawiono na wersję 5-drzwiową hatchback, z czterema jednostkami napędowymi do wyboru. I tak, największy silnik benzynowy to 1.3 TCe o mocy 140 KM, diesla - 1.5 Blue dCi 115 KM, a jedyny dostępny silnik z instalacją LPG TCe ma pojemność 1.0 i moc 100 KM. 5. Generacja Renault Clio zaowocowała również hybrydą 1.6 E-TECH o mocy 140 KM. Gdy zainwestuje się w dobrej jakości opony Renault Clio w nowszych wersjach z pewnością zachwyci nie tylko zwrotnością i wygodą prowadzenia, ale również bezpieczeństwem na drodze, także w niesprzyjających warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Renault