Opony do samochodu Renault Kangoo

Renault Kangoo to samochód osobowo-dostawczy typu kombivan z segmentu C, produkowany od 1997 roku. Charakteryzują go subtelne przetłoczenia, lekki grill i współgrające z nim podłużne światła przednie oraz trapezokształtne zaokrąglone reflektory. Tylne lampy maja postać słupków. Ta seria produkowana była w Europie aż do 2008 roku. Dostępne są wersje 3-, 4- i 5-drzwiowe, w zależności od modelu mające od 2 do 5 miejsc siedzących. Charakterystyczne dla tego auta są odsuwane tylne drzwi. W 2003 roku ten pojazd przeszedł restylizację, w wyniku której zyskał m.in. reflektory przednie w kształcie łezki, nową atrapę chłodnicy i inne zderzaki.

Druga generacja Renault Kangoo to przede wszystkim większa kabina pasażerska oraz bardziej masywny przód. W 2013 dokonano restylizacji, w wyniku której Kangoo otrzymał nowy grill ze srebrną listwą w środku, bardziej obły przedni zderzak i inny kształt reflektorów. Renault Kangoo III generacji to bardziej dynamiczna sylwetka nadwozia, tylne reflektory w kształcie położonych na boku trapezów i efektowny wyświetlacz multimedialny w środku. W 2021 roku zaprezentowano po raz pierwszy wersję E-Tech Electric – czyli Renault Kangoo zasilany elektrycznie.

Maksymalna moc silnika benzynowego w 3. generacji Renault Kangoo produkowanych od 2021 r. to 130 KM, natomiast diesla – 115 KM. Dostępne są 5- i 6-biegowe manualne, a także 4-biegowe automatyczne skrzynie biegów w tym samochodzie z przednim napędem. Z uwagi na praktyczne połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z możliwością komfortowego przewożenia pasażerów i towarów, jest to obecnie jedno z najpopularniejszych aut dostawczo-osobowych w Polsce.

Rozmiar opon innych modeli Renault