Opony do Renault

Logo producenta samochodów Renault
Logo Renault

Wybierz jeden z 20 modeli pojazdu marki Renault i sprawdź fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony letnie, zimowe oraz uniwersalne do Twojego samochodu. Mamy 78 generacji oraz 629 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Renault wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy bezpieczne zakupy oraz fachowe doradztwo, bez względu na to czy jesteś właścicielem popularnych modeli Captur, Laguna czy mniej popularnego Thalia. Pamiętaj, że nasi specjaliści z bogatym doświadczeniem pomogą Tobie w wyborze odpowiedniego ogumienia.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Renault na 8opon.pl

Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Renault były Fuego, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1980 roku (44 lata temu) oraz Master, którego produkcję rozpoczęto jeszcze tego samego roku Jeden model Renault doczekał się ponownego uruchomienia produkcji. Mowa o Renault Sandero Stepway, który produkowany był w latach 2013-2016 i ponownie w okresie 2019-2022. Najmłodszymi modelami w ofercie są Renault Megane E-Tech (na rynku od 2022) oraz Austral (od 2022). W przeciągu ostatnich 10 lat koncern Renault zakończył produkcję samochodów Modus (2015 - po 12 latach produkcji) oraz Laguna (2016 - po 23 latach).

Auta marki Renault / Jakie opony wybrać?

Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Renault? Najczęściej silnikiem spalinowym, który jako paliwo wykorzystuje benzynę (48%), następnie olejem napędowym (diesel) (46%), elektrycznie (2%), hybrydowo (1%), benzyną + LPG (1%) oraz bioetanolem (1%). Dla fanów ochrony środowiska firma Renault przygotowała 5 silników hybrydowych dostępnych w modelach takich jak Captur, Arkana, Austral, Clio oraz Megane. Mamy także 6 wersji o napędzie elektrycznym którymi mogą się cieszyć użytkownicy modelu Kangoo, Twingo, Fluence, Master czy Kangoo Rapid. Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Renault skupiliśmy się na 20 najpopularniejszych modelach tego producenta, 79 generacjach oraz 634 wariantach silnika i wyposażenia. Najdłużej produkowanymi modelami marki Renault są Master wytwarzany w okresie 1980-2023 czyli przez 44 lata oraz Espace montowany od 1984 do 2022 (39 lat).

O producencie

Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Renault Megane zamontować można aż 31 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Renault jest model Laguna z 35 pasującymi rozmiarami. Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Renault? Pierwsze miejsce zajmuje 195/65R15 występujący w 121 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 205/60R16 oraz 205/55R16 występujące w odpowiednio 71 i 50 wariantach wyposażenia aut spod znaku Renault. Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na ulicach najczęściej spotkać możemy modele Megane, Clio a także Scenic. To właśnie te warianty Renault cieszą się nad Wisłą największą popularnością. Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Renault na 8opon.pl