Opony do samochodu Renault Arkana

Renault Arkana, zaprezentowany w 2019 roku, to model samochodu typu SUV-coupe segmentu C. Zachowano w nim stylistykę dotychczasowych najpopularniejszych modeli - Megane i Talisman nowych generacji, umieszczając w pasie przednim charakterystyczne atrapy chłodnicy oraz reflektory z wypełnieniem w kształcie litery C, nadającym samochodowi charakterystycznych rysów. Początkowo auto produkowane było i sprzedawane tylko na rynku rosyjskim i ukraińskim, dopiero od 2022 roku występuje ono również w Polsce.

Pojazd ten zbudowano na płycie podłogowej wykorzystanej także do Clio i Captura, która nazywała się CMF-B. Jest to model, który prezentuje się bardzo ciekawie pod względem wizualnym, choć nie zachwyca osiągami. Użytkownicy określają to auto jako bardzo komfortowe, przyjemne pod względem prowadzenia i podróżowania, ale przede wszystkim ekonomiczne, na twardym i wygodnym zawieszeniu. Oszczędność wynika przede wszystkim z gamy jednostek napędowych. Do wyboru są dwa silniki benzynowe o maksymalnej prędkości 205 km/h: 1.3 TCe 140 KM z przyspieszeniem 9,8 sek. lub 158 KM przyspieszający do setki w 9,1 sek. Obydwie wersje mają spalanie na poziomie średnim 5,9 l/100 km, co wydaje się bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza jak na auto o takich gabarytach.

Dostępny jest również silnik hybrydowy, którego maksymalna prędkość wynosi 172 km/h. Jest to 1.6 e-TECH o mocy 143 KM ze średnim spalaniem wynoszącym 4,9 l/100 km. Renault Arkana z 2022 roku ma 2-letną gwarancję bez limitu kilometrów bez względu na wersję wyposażenia. Jeśli chodzi o opony Renault Arkana w standardzie jest wyposażony w 17-calowe koła z alufelgami oraz zestaw naprawczy do ogumienia. Oprócz tego ma wiele przydatnych systemów - wspomaganie ruszania pod górę, utrzymanie toru jazdy, rozpoznawanie znaków drogowych, parkowania przodem i tyłem oraz kilka innych sprawiających, że jazda staje się łatwiejsza. O bezpieczeństwo razem z tymi systemami dbają również poduszki powietrzne, czy system e-Call wzywający automatycznie pomoc po wypadku. Czujniki zmierzchu i deszczu oraz karta pozwalająca na uruchamianie auta bez kluczyków to kolejne udogodnienia, dzięki którym jazda tym samochodem jest naprawdę przyjemna, komfortowa i bezproblemowa.

Rozmiar opon innych modeli Renault