Opony do samochodu Renault Kadjar

Renault Kadjar to młody model crossoverów, produkowany od 2015 roku. Wypełnił on lukę pomiędzy modelami Captur a Koleos na rynku samochodów tej klasy marki Renault. Zbudowano go na platformie podłogowej współdzielonej z Nissanem - Qashqai Renault-Nissan Common Module Family. Kadjar to nawiązanie do słowa "quad" oraz "agille" i "jaillir", co może sugerować szybkie zjawianie się. Model ten można dostać w wersji 6-biegowej w manualu lub w automacie. Charakteryzuje się on przednim napędem AWD i sporym bagażnikiem - 472 litry przy rozłożonych siedzeniach.

Renault Kadjar I generacja przeszedł lifting w 2018 roku - zmieniono w nim przedni zderzak, zmodyfikowano przednie reflektory. W środku zmiany dokonały się w obrębie systemu multimedialnego i środkowej konsoli. Po faceliftingu ten crossover otrzymał nowe silniki - benzynowe 1.3 TCe 140 FAP 140 KM lub 1.3 TCe 160 FAP 159 KM. W dieslu są to 1.5 Blue dCi 115 KM oraz 1.7 Blue dCi 150 KM. W testach zderzeniowych ten model Renault zyskuje 5/5 gwiazdek, co czyni go autem przestronnym, cichym i bezpiecznym.

Jeśli chodzi o opony Renault Kadjar występuje w wersji 17- i 19-calowej, co należy mieć uwadze przy sezonowej wymianie ogumienia. Dobrze jest wybrać opony dobrej marki gwarantujące doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Według producenta średnie zużycie paliwa wynosi tu 6,1 l/ 100 km, dlatego osoby poszukujące oszczędności powinny skierować swój wzrok raczej w stronę nieco mniej palącego diesla.

Rozmiar opon innych modeli Renault