Opony do samochodu Renault Twingo

Renault Twingo to auto produkowane od 1993 roku w segmencie A – czyli najmniejszych pojazdów, przeznaczonych głównie do jazdy miejskiej. To charakterystyczny model o szerokiej, spłaszczonej masce i okrągłych przednich reflektorach. Pomimo dużej popularności tego modelu na rynku producent nie zdecydował się na wypuszczenie Twingo z kierownicą po prawej stronie, choć Wielka Brytania jest jednym z największych jego rynków eksportowych. I generacja Renault Twingo, 3-drzwiowego hatchbacka, przeszła dwa liftingi. Dostępna jest w aż dwudziestu wersjach wyposażeniowych.

II generacja Renault Twingo została zaprezentowana w 2006 roku. W przeciwieństwie do jednobryłowego poprzednika, jej nadwozie zostało zbudowane z dwóch brył. W 2010 roku zmieniono na skutek liftingu lusterko wsteczne, wzory tapicerki czy kołpaki, natomiast w 2012 został unowocześniony cały pas przedni wozu. Najmocniejszy silnik tej generacji to benzynowy 1.6 16V o mocy 133 KM oraz wysokoprężny 1.5 dCi 85 KM. Postawiono też na kilkanaście zupełnie nowych wersji wyposażenia. Na przestrzeni lat zmianie ulegały między innymi reflektory przednie – wiodący motyw okrągłych lamp został początkowo zlikwidowany na rzecz bardziej owalnych, umieszczonych skośnie, z czasem jednak zdecydowano się wyodrębnić ten charakterystyczny dla Twingo element na masce.

W 2014 roku zaprezentowano Renault Twingo III generacji – z czarną przeszkloną klapą bagażnika oraz charakterystycznym wąskim grillem ze srebrną listwą wzdłuż. W odróżnieniu od poprzedników, ta seria pojazdów ma aż pięcioro drzwi, choć wciąż jest to samochód 4-osobowy. W 2018 roku Renault zaprezentował przestylizowaną wersję tego modelu, ale też wycofał go ze sprzedaży w Polsce, z powodu znikomego zainteresowania jego kupnem.

Rozmiar opon innych modeli Renault