Opony do samochodu VW Transporter

Volkswagen Transporter to auto, które w zależności od generacji może należeć do klasy wyższej samochodów osobowych, lub do wozów dostawczych klasy średniej. Produkowany głównie w Niemczech od 1949 roku doczekał się aż siedmiu generacji. VW Transporter I (1 generacja) nazywany był pieszczotliwie Bulli i występował w czterech wersjach: jako auto dostawcze, pojazd specjalny, 8-miejscowy minibus, a także obwoźny sklepik. VW Transporter II był produkowany od 1967 roku, VW Transporter III od 1979 roku, a VW Transporter IV od 1990 roku, nosił wówczas nazwę Multivan w wersji osobowej.

Nową erę tych pojazdów użytkowych zapoczątkował VW Transporter V (5 generacja), który opuścił fabrykę po raz pierwszy w 2003 roku. To auto z kodem T5 (VW Transporter T5) posiada napęd na cztery koła i jest dostępne w wielu ciekawych wersjach silnikowych i nadwoziowych, z różnymi parametrami dotyczącymi rozstawu osi, wysokości dachu czy liczebności kabiny. VW Transporter T6 (VW Transporter VI generacja) wyprodukowany został w 2015 roku. W 2016 otrzymał on tytuł Samochodu Dostawczego Roku.

VII generacja tego modelu to auto, które koncepcyjnie jest bardziej zbliżone do VW Caddy - mniej użytkowe, a bardziej osobowe. VW Transporter T7 (Volkswagen Transporter VII generacja) to auto dostępne z silnikiem benzynowym o maksymalnych parametrach 2.0 TSI EA888 i mocy 204 KM oraz z hybrydowym plug-in o mocy 204 KM. Najnowsza wersja wyróżnia się wieloma nowoczesnymi systemami wspomagania kierowcy, m.in. utrzymaniem auta w swoim pasie ruchu, monitorowania obszaru przed samochodem, a także czterema kamerami monitorującymi obszar dookoła wozu i asystentem parkowania. Zamiast przycisków pojawia się sterowanie dotykowe, dzięki czemu tym minivanem można kierować równie wygodnie jak autem osobowym. Wybierając dobre opony do VW Transportera warto zwrócić swoją uwagę na te najlepszych producentów, gwarantujące doskonalą przyczepność na drodze pomimo trudnych warunków.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena