Opony do samochodu VW Up!

Volkswagen Up! reprezentuje segment A samochodów, czyli te najmniejsze, do jazdy typowo miejskiej. Ma postać 3- i 5-drzwiowego hatchbacka i gamę silników pozwalającą na naprawdę oszczędną jazdę. W 2012 roku zasłużył on na miano World Car of the Year. Model ten, pomimo niewielkich rozmiarów cechuje się bardzo ciekawymi parametrami technicznymi. Przykładowo, w wersji Cross Up! podniesiono o 18 mm zawieszenie, co sprawia, że ten model jest doskonały przy pokonywaniu krawężników czy progów zwalniających. Co więcej, w testach NCAP zdobył aż 5/5 gwiazdek.

Dostępne jednostki tego samochodu produkowanego od 2011 roku, to 1.0 MPi 60 KM lub 75 KM. W standardzie znajdują się 4 poduszki powietrzne, ABS, ESP, ASR, EBV i MSR. Oprócz tego auto posiada wspomaganie kierownicy. Wybierając bogatszą wersję wyposażeniową można jeszcze lepiej wzmocnić typowo miejskie walory tego pojazdu, dorzucając do standardu na przykład laserowy czujnik rozpoznający niebezpieczeństwo kolizji, system map+ sterowany nawigacją, telefonem lub radiem przez ekran dotykowy. Ten 4-osobowy mały wóz wyposażony jest w 5- albo 6-biegową skrzynię manualną lub 5-biegową półautomatyczną. Dostępna jest także jeszcze bardziej oszczędna wersja e-Up! O mocy 82KM.

W cyklu mieszanym to auto pali z silnikiem benzynowym zaledwie 4,2 l/100 km. Gdy dopasuje się do niego dobre opony Volkswagen Up! będzie świetnym wyborem dla tych, którzy zwykle jeżdżą autem samotnie lub maksymalnie z 3 pasażerami i potrzebują czegoś zwrotnego, mieszczącego się wszędzie i dającego się swobodnie zaparkować w centrum miasta. VW Up! to ponadto auto o bardzo eleganckim wyglądzie. Jego prosta maska z wąską atrapą chłodnicy, oraz ciemna oszklona klapa bagażnika z tylnymi lampami z wypełnieniem w kształcie litery C nadają mu nowoczesnego, ale zarazem uniwersalnego charakteru.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena