Opony do samochodu VW Touareg

Volkswagen Touareg to SUV klasy wyższej, który charakteryzuje się łagodną sylwetką i bardzo elegancką, poważną linią, która z pewnością spodoba się miłośnikom klasycznego designu i ponadczasowości. Touareg to dość egzotyczna nazwa, wywodząca się od tubylczego ludu berberyjskiego Sahary, Tuaregów. Model ten, z napędem 4XMotion na cztery koła, zbudowano na płycie podłogowej PL71 dzielonej z Porsche Cayenne. Auto produkowane jest od 2002 roku, w 2006 roku natomiast przeszło delikatny facelifting, który wpłynął na zmianę kształtu reflektorów, zderzaków i tylnych lamp.

Volkswagen Touareg I (1 generacja) zaprezentował tez wyjątkową wersję R50, z aż 5-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 350 KM i 21-calowymi alufelgami. Dostępne są także sportowe wersje silników benzynowych o pojemności 6.0 l i mocy nawet do 450 KM. Volkswagen Touareg II produkowany w latach 2010-2017 to auto o delikatnie przemodelowanym nadwoziu. Po faceliftingu w ofercie tego modelu znalazły się tylko silniki wysokoprężne 3.0 V6 TDI BlueMotion o mocach 204 lub 262 KM. Dostępny jest również model hybrydowy silnika 3.0 TSI.

W 2018 roku zaprezentowano trzecią edycję Touarega. VW Touareg III w wersji benzynowej miał 340 KM mocy, w dieslu maksymalnie 422 KM. W 2020 roku wypuszczono również opcję R z silnikiem hybrydowym o mocy 462 KM, oraz e-hybrid 3.0 V6 TSI eHybrid 381 KM. Od pierwszej generacji VW Touareg jest autem mocnym i luksusowym, co obrazuje najlepiej umieszczony wewnątrz Innovision Cockpit, czyli duży dotykowy ekran o 15 calach przekątnej sterujący wieloma funkcjami samochodu. Najnowocześniejsze modele mają reflektory oparte o technologię LED Matrix umożliwiającą dostosowywanie natężenia światła w zależności od warunków na drodze. Jeśli chodzi o opony Volkswagen Touareg będzie wymagał najwyższej jakości ogumienia, które sprosta jego dużym mocom w warunkach pogorszonej przyczepności.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena