Opony do samochodu VW Touran

VW Touran to minivan z segmentu K produkowany od 2003 roku, który w Japonii można znaleźć pod nazwą Golf Touran. Jego nazwa to zlepek słów "Tour", czyli "wycieczka" i Sharan, czyli jeden z modeli VW, większy od Tourana. Volkswagen Touran I (1 generacji) z lat 2003-2010 odznacza się charakterystyczną dla koncernu VW linią nadwozia o łagodnych rysach. W 2005 roku VW Touran I zdobył nagrodę magazynu "What Car?" w kategorii na najlepszego minivana. Może pomieścić do 7 osób. W Niderlandach w 2007 zdobył nagrodę Samochód Roku w kategorii samochodu miejskiego, co idealnie podkreśla jego wycieczkowo-miejski charakter.

Touran I dostępny jest w trzech jednostkach: benzyna, diesel i LPG – 2.0 EcoFuel 109 KM. Większy rozstrzał mocy i pojemności znajdziemy w przypadku silników benzynowych i diesla. VW Touran II generacji z lat 2010-2015 to auta zbudowane na zmodyfikowanej platformie VW Group PQ35 dzielonej z VW Golfem VI. Ta seria dostępna jest również w wersji 7-osobowej z jednostkami diesla i benzynowymi.

VW Touran III (3 generacja) to bardzo podobny stylistycznie do poprzedników 5-drzwiowy minivan na 5 lub 7 osób, klasyfikowany jako idealne auto rodzinne. Spośród najmocniejszych jednostek benzynowych na uwagę zasługują w szczególności 1.5 TSI EVO 150 KM oraz 1.8 TSI 180 KM. Wśród diesli można znaleźć również wariant 2.0 TDI SCR 190 KM. W porównaniu do poprzedników, w tej generacji zastosowano większy rozstaw osi, co wpłynęło pozytywnie na ilość miejsca w kabinie. W przypadku 7-osobowego auta bagażnik ma zaledwie 137 l, ale przy 5 pasażerach to już aż do 843 l. To auto, w którym można liczyć na skrzynię biegów manualną 6- lub 7-biegową. Stosunkowo niskie spalanie, systemy Isofix idealne przy małych dzieciach, wiele schowków wewnętrznych – to niejedyne zalety tego minivana. Jeśli chodzi o dobre opony VW Touran często użytkowany jest do wycieczek rodzinnych, więc warto zainwestować w modele renomowanych firm, sprawdzające się dobrze również podczas mrozów i deszczu.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena