Opony do samochodu VW Arteon

Volkswagen Arteon to jeden z najbardziej nowoczesnych aut niemieckiego koncernu, który zaklasyfikowany jest do klasy średniej wyższej, segmentu E. Po raz pierwszy pokazano go w 2017 roku, jako 5-drzwiowego liftbacka oraz shooting brake. Zbudowano go na bazie płyty podłogowej MQB, tej samej co w przypadku Passata B8. Wyróżnia go opadająca linia dachu i pokrywa bagażnika unoszona razem z tylną szybą. Jest dostępny z 6-biegową skrzynią manualną oraz 7-biegową DSG.

VW Arteon został nazwany od słowa "Art" czyli sztuka i końcówki słowa Phideon, czyli luksusowego modelu dostępnego wyłącznie na rynku chińskim. Ma się więc kojarzyć z wysokiej jakości sztuką. To model wyjątkowy, którego tylne lampy nachodzą na klapę bagażnika i mają ciekawe wypełnienie w postaci różnych długości linii, dodające tyłowi dynamiki. Z przodu natomiast można zauważyć atrapę chłodnicy zespoloną stylistycznie z dużym wlotem powietrza, które razem dają bardzo ciekawy kształt odwróconego trapezu wypełnionego żaluzjami. W połączeniu z rombokształtnymi reflektorami przednimi z podwójnym wypełnieniem w dolnej części ich obrysu, daje to bardzo ciekawy efekt stonowanej elegancji i dynamiki jednocześnie.

VW Arteon po 2020 roku jest wyposażony w silniki benzynowe, z których największy to 2.0 TSI 280 KM, a diesla - 2.0 TDI SCR 150 KM. W standardzie wyposażenia w wersji podstawowej Essence znajduje się np. asystent siły hamowania, światła LED, system wykrywający pieszych z aktywną pokrywą silnikową, system wykrywający zmęczenie kierowcy, trzystrefowa klimatyzacja automatyczna, czujnik zmierzchu i deszczu oraz wiele innych gadżetów ułatwiających prowadzenie i zwiększających komfort jazdy. Jeśli chodzi o opony Volkswagen Arteon będzie prowadził się pewniej, gdy wybierze się ogumienie od renomowanego producenta, gwarantującego większą stabilność bez względu na warunki.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena