Opony do samochodu VW Polo

Volkswagen Polo to model samochodu miejskiego, w segmencie B, produkowany od 1975 roku. VW Polo I generacji z lat 1975-1981 miał postać 3-drzwiowego hatchbacka, występował również jako 2-drzwiowy sedan, o charakterystycznym dla marki pasie przednim z dwoma okrągłymi reflektorami. Volkswagen Polo II generacja to już modele wydłużone, o nieco lepszych jednostkach napędowych, oferowane również jako 2-drzwiowy coupe.

Volkswagen Polo III generacja to model zbudowany na płycie podłogowej Seata Ibizy, produkowany w latach 1994-2001. Auto występowało już jako 3- i 5-drzwiowy hatchback, ale również jako sedan i kombi, i miało zupełnie inną stylistykę nadwozia w stosunku do poprzednika. Okrągłe lampy zmieniono tu na prostokątne, wpisujące się w pas przedni razem z atrapą chłodnicy w podobnym wydłużonym kształcie. IV generacja VW Polo przyniosła zmiany stylistyczne w postaci owalnych reflektorów wbudowanych w charakterystycznie wypukłą maskę, które po liftingu w 2005 roku zostały połączone w jeden, o nieregularnym kształcie. Volkswagen Polo IV nie występował w wersji kombi, a jedynie jako hatchback i sedan.

Volkswagen Polo V generacji to samochody produkowane w latach 2009-2017, o bardziej nowoczesnej stylistyce. Zwężono tu atrapę chłodnicy na rzecz bardziej wyrazistego wlotu powietrza ozdobionego światłami przeciwmgłowymi, dzięki czemu pas przedni zyskał dynamiczny charakter. W 2010 roku model ten otrzymał tytuł Europejskiego Samochodu Roku. W 2015 roku lifting przeszedł sedan tej edycji - otrzymał m.in. światła LED przednie i tylne, jak również nowe zderzaki i grill. Piątą generację VW Polo można było kupić również w wersji GTi 3- lub 5-drzwiowej z silnikiem 1.8 TSI 192 KM. Jeśli chodzi o opony Volkswagen Polo jako auto miejskie powinien mieć te z najlepszej półki, zapewniające dobrą przyczepność na drodze w każdych warunkach.

Po 2017 roku zaprezentowano VI generację tego wozu, na nowej płycie podłogowej MQB A0, wykorzystanej również do budowy Seata Ibizy V. Zrezygnowano tu z 3-drzwiowych hatchbacków, na rzecz tego nadwozia w wersji 5-drzwiowej oraz sedana jako jedynych dostępnych opcji. To modele o bardzo wąskim, subtelnym grillu i reflektorach przednich w nowoczesnym kształcie, z ciekawym wypełnieniem. Wśród największych jednostek silnikowych jest benzynowa 2.0 TSI w wersji GTI o mocy 200 KM, oraz w dieslu 1.6 TDI o mocy 95 KM. W cyklu mieszanym modele benzynowe mogą spalać poniżej 5,0 l/100 km, co sprawia, że VW Polo jest dobrą propozycją do miasta.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena