Opony do samochodu VW Golf Plus

Volkswagen Golf Plus to kompaktowy van produkowany od 2004 do 2012 roku w fabryce VW w Wolfsburgu. Wyróżnia się bardzo stonowaną, prostą stylistyką, której trudno cokolwiek zarzucić. To dobre, przestronne auto, które z powodzeniem można nazwać rodzinnym z uwagi na dużą ilość miejsca w kabinie kierowcy i pasażera, a także sporej pojemności bagażnik. Zarówno pierwsza, jak i druga generacja to modele oceniane jako mało awaryjne, niedrogie w eksploatacji i wygodne.

Pierwsza generacja Golfa Plusa to aż 7 jednostek silnikowych benzynowych do wyboru. Najmocniejszą z nich będzie 2.0 FSI 150 KM, a w przypadku diesla – 2.0 TDI 140 KM. Druga seria produkowana w latach 2008-2012 zmieniła się tylko nieznacznie pod względem designu, ale zmieniono w niej jednostki napędowe. Volkswagen Golf Plus II (VW Golf Plus II generacja) to model, w którym można liczyć na silnik 1.4 TSI o najwyższej mocy 160 KM wśród benzynowych jednostek, a jeśli chodzi o dieslowe najmocniejszą będzie 2.0 TDI-CR DPF 140 KM. VW Golf Plus II ma spalanie wynoszące poniżej 7 l/100 km, przez co uznawany jest za bardzo oszczędny samochód, co znaczy również – doskonały na dalsze trasy oraz do codziennego użytkowania w mieście.

Tego kompaktowego minivana można wybrać między innymi w wersji z 6-biegową lub 7- biegową skrzynią automatyczną DSG. Jeśli tylko dopasuje się dobre opony Golf Plus będzie niezawodnym autem do jeżdżenia na co dzień praktycznie w każdych warunkach. Oprócz standardowych pięciu wersji wyposażeniowych, można też trafić na wersje: Life, United, Goal i Team, których ilość na rynku była limitowana.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena