Opony do samochodu VW Caravelle

VW Caravelle to samochód dostawczy z segmentu C, produkowany w kilku generacjach od 1950 roku. Pierwszy model miał kod fabryczny T1 i przydomek Bulli od jego charakterystycznego, obłego kształtu. Aż do 1979 roku, czyli do końca III generacji, był to model mający od 2 do 9 miejsc siedzących, oferowany w wersji nadwoziowej jako 2- i 3-drzwiowy pickup, a także 5-drzwiowy van lub minibus. Volkswagen Caravelle IV generacji z lat 1990-2003 był to 4-, 5- lub 6-drzwiowy van, a także 2-, 3- i 4-drzwiowy pickup. Jego wersja osobowa nosi nazwę Multivan i oferowana jest w opcji z nawet 12 miejscami siedzącymi.

Caravelle to bardzo chętnie wybierany model samochodu osobowego lub dostawczego, służący głównie do prowadzenia działalności transportowej. Ceniony jest przez użytkowników głównie za swoją niezawodność, w tym silnik, a także stosunkowo niską cenę zakupu i eksploatacji.

W 2003 roku zaprezentowany został Volkswagen Caravelle V, tym razem pod nazwą Volkswagen Transporter V generacji, z kodem fabrycznym T5. W 2005 roku wprowadzono do produkcji model z napędem na cztery koła. Był to model oferowany w wielu wersjach wyposażeniowych, w zależności od rozstawu osi czy wysokości dachu oraz rozmiarów kabiny. Kolejna generacja tego modelu, nosząca już inną nazwę, to VW Transporter VI z lat 2015-2023. Jego kabina wyposażona jest bardzo podobnie, co samochody osobowe tej marki. Nowoczesne reflektory czy atrapa chłodnicy stylistycznie nawiązują już do współczesnych pojazdów. Ta seria produkowana jest nie tylko w Hanoverze w Niemczech, ale również w Polsce, w fabryce w Poznaniu. To samochód zapewniający znakomite osiągi na drodze, dostępny z napędem przednim lub na obie osie, w wersji skrzyni 5- i 6-biegowej manualnej, albo 7-biegowej półautomatycznej DSG. Liczne konfiguracje możliwości i wyposażenia pozwalają idealnie dopasować go do potrzeb każdego użytkownika.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena