Opony do samochodu Peugeot 5008

Peugeot 5008 – w pierwszej generacji kompaktowy minivan z segmentu K, natomiast w drugiej – crossover SUV klasy średniej z segmentu I. Peugeot 5008 I (1 generacja) powiązany był koncepcyjnie z mniejszym modelem 3008 z uwagi na wspólną platformę – PSA PF2 Platform. Dostępny w wersji 5- lub 7-osobowej, może świetnie sprawdzić się jako auto rodzinne nie tylko na co dzień, ale również na dalsze wycieczki, głównie z uwagi na oszczędność paliwa. Stylistycznie jest to bardzo udany pojazd, z dynamicznym przodem i trójkątnokształtnymi reflektorami przednimi oraz niewielkimi lampami tylnymi w postaci słupka pomiędzy szybą a klapą bagażnika. Po faceliftingu w 2013 roku to auto otrzymało jeszcze zgrabniejszą sylwetkę i przypomina nieco większe kombi. Najmocniejszy dostępny silnik to diesel 2.0 HDI 163 KM.

Druga generacja Peugeota 5008 to duże zmiany przede wszystkim pod kątem konstrukcyjnym. Ten nowoczesny SUV produkowany od 2017 roku powstał na platformie modularnej PSA EMP2 Platform. Wciąż można dostać go w opcji dla 5 lub 7 osób. Nowoczesny, 12,3-calowy i-Cockpit robi dużo dla czytelności, a 8-calowy ekran dotykowy ułatwia sterowanie wieloma funkcjami pojazdu. Ten większy model jest również bardziej przestronny od poprzednika. Peugeot 5008 II (2 generacja) otrzymał również nową, mocniejszą jednostkę silnika benzynowego – 1.6 PureTech 180 KM, a także diesla 2.0 BlueHDI 177 KM. Duży, 780-litrowy bagażnik i wiele ciekawych funkcji to kolejny pretekst, aby pokusić się o zakup tego wozu.

W standardzie Peugeota 5008 II znajdują się na przykład regulowane przednie i tylne zagłówki, aż 3 mocowania Isofix, system rozpoznawania znaków drogowych, ogranicznik prędkości i tempomat, wskaźnik zmiany biegów, przednie reflektory w technologii EcoLED, czarne nadkola i wiele innych. Dobrze dopasowane opony do Peugeota 5008 pozwolą mu rozwinąć odpowiednio wysokie dopuszczalne prędkości bez obaw o bezpieczeństwo pasażerów również przy gorszej pogodzie.

Rozmiar opon innych modeli Peugeota