Opony do samochodu Peugeot 208

Peugeot 208 to nowoczesne, produkowane dopiero od 2012 roku auto miejskie z segmentu B. Powstało na tej samej platformie podłogowej co poprzednie modele – PSA PF1 Platform. Bardzo zbliżony koncepcyjnie do wersji 207, Peugeot 208 I (1 generacja) zyskał jednak więcej krągłości w nadwoziu. Zastosowano tu po raz pierwszy i-Cockpit – efektowny wyświetlacz nad kierownicą zaprojektowany z myślą o komforcie kierowcy i czytelności informacji.

Ten miejski samochód z przednim napędem jest oferowany wyłącznie jako hatchback – 3-lub 5-drzwiowy. Średnie spalanie w tym samochodzie, nawet przy najmocniejszej jednostce, czyli benzynowym 1.6 e-THP 208 KM wynosi nawet poniżej 5,5 l/100 km. Wszystkie dostępne podzespoły spełniają wymagania EURO 6 w zakresie emisyjności.

Peugeot 208 II (2 generacja), produkowany po 2019 roku, to zupełnie inna koncepcja stylistyczna – być może dlatego, że zmienił się również jego projektant – zastąpiła go projektantka Anna Costamagna. Duży grill w kształcie trapezu, zaostrzone ku górze przednie reflektory z wypełnieniem w postaci trzech skośnych pasków oraz długie diody do jazdy dziennej w kształcie kłów dodają samochodowi zdecydowanie wyrazistszego wyglądu. Tylne lampy zestawiono z plastikową poprzeczką pod niewielką szybą bagażnika. Model z tej generacji występuje także w całkowicie zelektryfikowanej wersji – jako Peugeot e-208, i dysponuje mocą 136 KM. Peugeot 208 II spełnia normy EURO 6d-Temp dla emisyjności spalin, co oznacza, że jest bardzo dobrym wyborem dla kierowców poszukujących czegoś małego, zgrabnego i oszczędnego, ale również wyróżniającego się z daleka swoją dynamiczną sylwetką. Gdy dopasuje się odpowiednie do pory roku opony Peugeot 208 stanie się niezastąpionym środkiem transportu nie tylko do miasta, ale również poza nim.

Rozmiar opon innych modeli Peugeota