Opony do samochodu Peugeot 407

Peugeot 407 – auto klasy średniej, które nawiązuje stylistycznie do poprzednich modeli, takich jak Peugeot 307. Jego produkcję rozpoczęto w 2004 roku we Francji, choć wytwarzany był również w Malezji. W odróżnieniu od poprzedników, model ten nie był produkowany w wersji hatchback, lecz jedynie jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowe coupe.

Ten samochód wytwarzany był w jednej generacji aż do roku 2011. W 2008 roku Peugeot 407 przeszedł nieznaczny lifting, w wyniku którego zmieniono tylny zderzak oraz lampy, a także zmodyfikowano maskę, dodając chromowaną atrapę chłodnicy. To auto w swojej klasie jest niezwykle utytułowane – zdobyło między innymi w 2005 roku nagrodę Samochodu Roku, a według organizacji Tatcham w tej kategorii stał się on autem najlepiej zabezpieczonym przed kradzieżą. Również jeśli chodzi o osiągi, ten model może zaskakiwać. Wśród silników benzynowych można znaleźć m.in. 3.0 V6 211 KM, a diesla – 3.0 V6 HDI 236 KM.

Dostępne są 4 wersje wyposażeniowe, przy czym w standardzie znaleźć można: ABS, ESP, 6 poduszek powietrznych, klimatyzacje, radio, elektrycznie sterowane szyby. Ponad 400-litrowy bagażnik sedana i 450-litrowy w kombi przy rozłożonych siedzeniach to dość miejsca do przewożenia zakupów czy bagaży. W teście Euro NCAP auto zdobyło 5 gwiazdek, co sugeruje, że auto dobrze sprawdza się również w zderzeniach i można je określić mianem bezpiecznego. Peugeot 407 Elixir to jeden z najbardziej kontrowersyjnych modeli marki. To kombi, ale w wersji coupe o wspaniałej sylwetce – z wydłużonymi tylnymi szybami, przeszklonym dachem i ciekawą linią szyby bagażnika w kształcie półksiężyca. Pomimo iż w aucie zmieszczą się tylko 4 osoby, to dla wszystkich czterech będzie to fascynująca podróż – każdy z foteli ma takie same funkcje regulacji pozwalające naprawdę wygodnie się w nich rozsiąść. Turbodiesel 2.7 o mocy 201 KM z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów Porsche Tiptronic System zapewnia również niezwykłe wrażenia z jazdy tym usportowionym autem. Wystarczą tylko dobre opony do Peugeota 407 i przyjemność podróżowania staje się faktem.

Rozmiar opon innych modeli Peugeota