Opony do samochodu Peugeot 207

Peugeot to auto, które można zaklasyfikować do segmentu B, czyli pojazdów małych miejskich, ale nieco bardziej przestronnych niż samochody z segmentu A. Produkowano je w od 2006 do 2012 roku i w swojej klasie było ono wówczas jednym z najlepiej sprzedających się modeli. Poza hatchbackiem 3-drzwiowym i 5-drzwiowym, dostępne były również kombi oznaczane jako CW oraz kabriolety – CC, produkowane w latach 2007-2013. Powstała tylko jedna generacja tego modelu.

Poprzednikiem Peugeota 207 był Peugeot 206 – o nieco mniejszej kabinie i bagażniku, za to identycznym przodzie. Peugeot 207 ma jednostki napędowe w benzynie i dieslu. Jest dostępnych 5 silników benzynowych, przy czym największa pojemność i moc to 1.6 T RC 174 KM. Wśród diesli najmocniejszy silnik to 1.6 HDi FAP 112 KM. Ten model auta bardzo chętnie wybierany był do codziennego użytku. Niewielkie osiągi doskonale sprawdzały się w miastach i na obszarach o ograniczonej prędkości, a niskie spalanie poniżej 5 l ON na 100 km zdecydowanie pozwalało zaoszczędzić na tankowaniu. Wzmocniona w stosunku do modelu 206 belka skrętna sprawia, że to auto jest bardziej wytrzymałe, a czuły i miękki układ kierowniczy z łatwością zareaguje na każdy ruch kierownicą, co sprawia, że wóz zyskuje na zwrotności w mieście.

To zdecydowanie kompaktowy, oszczędny i prosty w obsłudze model, który z pewnością przypadnie do gustuj miłośnikom minimalizmu z drugiej ręki. Gdy założy się dobre letnie lub zimowe opony Peugeot 207 będzie dobrze służył przez cały rok swoim właścicielom.

Rozmiar opon innych modeli Peugeota