Opony do samochodu Peugeot Partner

Peugeot Partner to brat bliźniak Citroena Berlingo - samochód osobowy lub osobowo-dostawczy, czyli kombivan w segmencie C. Zbudowano go jako zupełnie nową konstrukcję, wiele elementów zapożyczono jednak od innych aut francuskiego koncernu PSA. Po raz pierwszy zadebiutował w 1996 roku, a w 2002 przeszedł facelifting. Peugeot Partner I (1 generacja) występuje w kilku różnych wersjach nadwozia, z różną liczbą drzwi: 2, 3, 4 i 5. Można też wybrać spośród wielu dostępnych opcji dotyczących liczby osób, na jakie ma być zarejestrowany pojazd - od 2 do 7, w zależności od konkretnej wersji nadwozia. Pierwsze pokolenie Partnera obsługiwane jest przez 5-biegową skrzynię manualną, przy silnikach benzynowych i diesla, wśród których najmocniejszy jest benzynowy 1.6 16V 109 KM.

Peugeot Partner II generacja, produkowany w latach 2008-2019, to model o nieco zmodyfikowanej atrapie chłodnicy i linii nadwozia, którego facelifting w 2015 roku nieco bardziej zbliżył do nowoczesnych aut. Jeśli chodzi o silniki - do wyboru jest tylko jedna jednostka benzynowa, poszerzona została natomiast lista silników wysokoprężnych. Gdy dopasuje się odpowiednie opony Peugeot Partner może okazać się nie tylko dobrym autem do pracy, ale również wydajnym samochodem dla rodziny. W modelu tym zadbano również o więcej funkcji i elementów konstrukcyjnych zwiększających bezpieczeństwo, bo jego ocena w testach NCAP wzrosła z dwóch gwiazdek w poprzedniej generacji do trzech.

Czwarta generacja przyniosła zmiany nie tylko w ocenie NCAP - auto zyskało 4/5 gwiazdek, ale również gdy chodzi o stylistykę nadwozia. Po 2021 roku wypuszczono na rynek innowacyjną, zelektryfikowaną wersję tego modelu z silnikiem o mocy 50 kWh oraz 136 KM.

Rozmiar opon innych modeli Peugeota