Opony do samochodu Opel Astra

Opel Astra to model samochodu z segmentu C, czyli niższej klasy średniej, który wytwarzano od 1991 roku. Ciekawostką może być fakt, że od 1998 roku Astra była produkowana również w Polsce, a konkretnie - w Gliwicach. Choć Opel zasadniczo jest marką niemiecką, to na całym świecie znany jest pod innymi nazwami: Vauxhall, Buick i Holden, a wytwarzany w Belgii, Niemczech, Anglii Szanghaju, a nawet w Egipcie czy Brazylii.

Opel Astra I (1 generacja), zwany też Opel Astra F, produkowany był w latach 1991-2002 w wielu różnych rodzajach nadwozia: 3- i 5-drzwiowy hatchback, sedan, kombi, a nawet kabriolet i van. Niektóre wersje wyposażone były w 4-biegową skrzynię automatyczną, a inne w 5- lub 6-biegową manualną. Design tej edycji wyróżnia się plastikowym zderzakiem w kolorze czarnym, innym niż nadwozia, prostokątnymi reflektorami przednimi i wąskim, podłużnym grillem. Opel Astra G (Opel Astra II), czyli 2 generacja tego pojazdu, to wozy produkowane w latach 1998-2009, z nieco bardziej elegancką linią nadwozia. Zrezygnowano tu z plastikowych zderzaków na rzecz tych ujednoliconych z resztą karoserii, zwiększono również wymiary pojazdu, co przełożyło się także na komfort podróżowania nim. 3 generacja, czyli Opel Astra H produkowany w latach 2004-2014 to modele o zmienionej linii reflektorów - prostokątne zmieniły się w rombokształtne i szersze, na atrapie chłodnicy zamontowano kratkę i chromowaną listwę, dodano także "brewkę" w okolicy świateł przeciwmgielnych. Najmocniejszy silnik tego pokolenia to benzynowy 2.0 i 16V Turbo 200KM, a diesla - 1.9 CDTI 150 KM.

Opel Astra IV, znany też jako Opel Astra J to pojazdy o nieco bardziej zaokrąglonej linii przednich reflektorów oraz chromowanej listwy atrapy chłodnicy, zbudowane na płycie podłogowej General Motors Delta. Te modele wytwarzano w latach 2009-2019 jako hatchbacki, sedany i kombi. Pomiędzy 2015 a 2020 rokiem wypuszczono serię Opel Astra K - 5-drzwiowe sedany i hatchbacki, które w 2019 roku przeszły spore zmiany, zarówno w wyglądzie jak i w ofercie silnikowej. Wycofano wersje silników, które nie spełniały ówczesnych norm emisji spalin, a włączono nowe silniki, w tym najmocniejszy benzynowy w wersji nadwozia hatchback: 1.4 Turbo 145 KM, oraz diesla 1.5 Diesel 122 KM. Opel Astra L (czyli Opel Astra II generacja) po roku 2021 dostępny jest w wersji hatchback i sports tourer plug-in z silnikami 1.6 Turbo plug-in Hybrid 180 KM. Jeśli chodzi o dobre opony Opel Astra z pewnością odwdzięczy się bezpiecznym i komfortowym prowadzeniem, gdy zapewni się mu te od renomowanych producentów.

Rozmiar opon innych modeli Opla