Opony do samochodu Opel Meriva

Opel Meriva to van, ale najmniejszy z dostępnych w ofercie Opla. Pierwszy raz zaprezentowano go w 2007 roku jako samochód z segmentu K. Powstał w dwóch generacjach, przy czym obydwie zaprojektowano na bazie Opla Corsy C. W Wielkiej Brytanii można spotkać ten model pod nazwą Vauxhall, a w Ameryce Południowej – Chevrolet Meriva. Pierwsza generacja to pojazdy powstające w latach 2002-2010, o bardzo charakterystycznym, jajowatym kształcie nadwozia. Opel Meriva A (I generacja) uznawany jest za niezwykle trwałe auto, a do tego przestronne. W 2005 roku zmieniono nie tylko wygląd tego modelu, ale także zmodernizowano skrzynie biegów na 6-biegowe, i dołożono większy silnik 1.7. Niskie spalanie wozów z tej generacji przekłada się oczywiście na niższe koszty eksploatacji, co w połączeniu z mnóstwem miejsca w kabinie daje idealne rodzinne auto na wycieczki i nie tylko.

Druga generacja to Merivy produkowane od 2010 do 2017 roku. Zmieniono nieco stylistykę tylnej części nadwozia, przez co ma ono mniej jajowaty kształt, a bardziej przypomina współczesne minivany. Co ciekawe, jako jedyny mikrovan Opel Meriva B (II generacja) ma tylną parę drzwi otwieraną do tyłu, zamiast do boku. Dostępne silniki benzynowe to głównie jednostki 1.4 Turbo ECOTEC (120 lub 149 KM) lub Twinport ECOTEC 100 KM. Wśród diesli najmocniejsza jednostka to 1.6 CDTI ECOTEC 136 KM. Ten model pozwoli także na oszczędności podczas tankowania, gdy wybierze się opcję z silnikiem benzynowym LPG 1.4 LPG Turbo 120 KM. Pomiary spalania w tym samochodzie dały wynik zaledwie 8,2 l/100 km przy prędkości 140 km/h, co plasuje go naprawdę wysoko wśród ekonomicznych modeli samochodów.

Opel Meriva II generacja (B) dostępny jest ze skrzynią 5- lub 6-biegową manualną lub 6-biegową automatyczną. Duży bagażnik i dobre opony do Opla Meriva to sposób na to, by wykorzystywać go przez cały rok, wożąc rodzinę, robiąc duże zakupy do domu, ale również jeżdżąc na dalekie wycieczki.

Rozmiar opon innych modeli Opla