Opony do samochodu Opel Crossland X

Opel Crossland X to miejski crossover produkowany od 2017 roku. Po 2021 roku występuje już tylko jako Opel Crossland, bez X. Zewnętrznie to auto jest reprezentantem nowego języka stylistycznego marki. Powstało wskutek ścisłego sojuszu francuskiego koncernu motoryzacyjnego PSA z amerykańskim General Motors. Crossland X jest niejako następcą minivanów w ogóle - uznano, że tego rodzaju nadwozia nie są już opłacalne, gdyż nabywców przestają one interesować, za to chętniej sięgają po crossovery.

Opel Crossland X to przede wszystkim 410-litrowy bagażnik oraz niezależnymi fotelami na tylnej kanapie, co jest sporym udogodnieniem, gdy chodzi o podróżowanie z innymi pasażerami. W centrum znajduje się ekran o przekątnej 8 cali. Jednym z elementów odróżniających ten samochód od innych z tego segmentu, może być opcja dwukolorowego malowania nadwozia. Po liftingu w 2020 roku Crossland X zyskał stylistykę bardziej zbliżającą go do Opla Mokka.

Reflektory w tym modelu po liftingu połączone są ze sobą wąskim pasem atrapy chłodnicy, w dolnej części pojawił się większy wlot powietrza. W standardowej, podstawowej wersji Essentia znajduje się 6 poduszek powietrznych, komputer pokładowy, system rozpoznawania znaków drogowych, asystent zmiany pasa ruchu, czujniki ciśnienia w oponach, światła LED do jazdy dziennej i inne udogodnienia. Maksymalny silnik w wersjach nowszych generacji to benzynowy 1.2 Turbo o mocy 130 KM, a w dieslu 1.5 CDTi o mocy 120 KM. Jeśli wybierze się dobrej jakości opony Opel Crossland może okazać się świetnym towarzyszem jako duże, wygodne auto do miasta, i to bez względu na pogodę.

Rozmiar opon innych modeli Opla