Opony do samochodu Opel Antara

Opel Antara to SUV klasy średniej, z segmentu D, produkowany na rynek europejski w latach 2006-2015. Charakteryzuje się wielokształtnymi reflektorami przednimi z nietypowym wycięciem, a także tylnymi w kształcie wrzecion, ustawionymi skośnie. W nadwoziu wyróżniają się delikatne chromowane elementy oraz relingi na dachu. Opel Antara powstał we współpracy Opla z marką Chevrolet i jest bliźniacza wersją modelu Captiva tego producenta. Ze względu na to powinowactwo, na rożnych światowych rynkach można go spotkać pod kilkoma nazwami, między innymi Vauxhall Antara (w Wielkiej Brytanii), czy Chevrolet Captiva Sport (w Meksyku).

Facelifting tego auta miał miejsce w 2010 roku – zyskało ono wówczas przedni zderzak i atrapę chłodnicy o nieco bardziej eleganckim designie. Dołączono również do oferty mocniejsze silniki, takie jak 2.2 diesel 163 lub 184 KM oraz benzynowy o mocy 167 KM. Pojazd dostępny jest w wersji z napędem przednim lub AWD, a także w opcji 5- lub 6-biegowej skrzyni biegów automatycznej lub manualnej. To model przeznaczony do przewożenia 5 lub 7 osób, w zależności od konkretnej wersji wyposażenia.

Wśród użytkowników Opel Antara cieszy się opinią auta przestronnego i bezpiecznego – idealnego dla rodziny, szczególnie na dłuższe eskapady. W testach Euro NCAP zyskał on aż 5 gwiazdek. Ten przestronny, elegancki SUV zapewnia doskonałe osiągi dzięki zróżnicowanej gamie jednostek napędowych, i oferuje pasażerom duży komfort podróżowania.

Rozmiar opon innych modeli Opla