Opony do samochodu Opel Corsa

Opel Corsa to najpopularniejsze na świecie auto z segmentu B, czyli małych aut do miasta, które jednocześnie okazało się największym sukcesem sprzedażowym tej niemieckiej marki. Ma bogatą historię sięgającą aż 1982 roku - wtedy to powstał Opel Corsa I generacja (A), produkowany do 1993 roku, jako 3- i 5-drzwiowy hatchback, ale również 2- i 4-drzwiowy sedan. Opel Corsa B, czyli Opel Corsa II generacja, wytwarzany w latach 1993-2000 zmienił swoje kształty z kanciastych na bardziej jajowate, dołożono też nową wersję - 2-drzwiowego pickupa, a także 5-drzwiowe kombi. Model ten w testach zderzeniowych NCAP miał jedynie 3 gwiazdki na 5 możliwych.

Opel Corsa III generacja (C) to już samochód, w którym zmieniono umiejscowienie i kształt tylnych lamp umieszczając je w słupku przy szybie bagażnika. Tę wersję produkowano w latach 2000-2006, i otrzymała ona 4/5 gwiazdek w skali NCAP. IV generacja Corsy była nazywana również jako Opel Corsa D, i wytwarzana w latach 2006-2014. Tylne lampy ponownie przeniesiono pod szybę bagażnika i zmieniono ich kształt, zrezygnowano także z innych wersji nadwozia pozostawiając jedynie hatchbacki w 3- i 5- drzwiowej wersji. Opel Corsa IV generacja ma już 5/5 gwiazdek NCAP, co czyni go nie tylko wygodnym i oszczędnym, ale również bezpiecznym autem. Otrzymał 2. miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007. To model dostępny z fabrycznymi instalacjami benzynowymi, diesla oraz LPG.

Opel Corsa V generacja z lat 2015-2019 to samochód zbudowany na tej samej płycie podłogowej co poprzednik, ale ze zmodyfikowanym designem nadwozia - m.in. kształtem reflektorów, tylnych lamp, atrapy chłodnicy i wlotów powietrza. Opel Corsa E jest modelem o niewielkich osiągach (maksymalny silnik benzynowy ma 150 KM), ale osiągający średnie zużycie paliwa przy tym wariancie silnika na poziomie 8,2 l/100 km, co wydaje się być dobrym osiągnięciem. Wybierając wersję z silnikiem diesla 1.3 CDTI 75 KM można liczyć na spalanie na poziomie 4,2 l/100 km. W 2019 roku zaprezentowano nowoczesnego Opla Corsa VI generacji (opel Corsa F), czyli 5-drzwiowego hatchbacka występującego z silnikiem benzynowym, diesla lub w całkowicie zelektryfikowanej wersji z silnikiem e 136 KM (Opel CORSA-e). Jeśli dobierze się dobrej jakości opony Opel Corsa ma szansę stać się bardzo wygodnym miejskim autem pozwalającym na spore oszczędności.

Rozmiar opon innych modeli Opla