Opony do samochodu Opel Combo

Opel Combo to kombivan – auto osobowo-dostawcze z klasy miejskich, które można uplasować w segmencie B. Na rynku europejskim produkowany był od 1993 roku. Opel Combo I generacji (Combo B) został zbudowany na płycie podłogowej Corsy III generacji, z którą ma również wspólne nadwozie – do słupka B. Podwyższona i poszerzona kabina ładunkowa znajduje się z tyłu – jej rozmiary mają pozwalać na załadowanie tam europalety. Wewnątrz znajduje się miejsce jedynie dla 2 osób – kierowcy i pasażera. W 1995 roku przedstawiono 5-osobową odmianę tego modelu – z oknami i trzyosobową kanapą w przestrzeni ładunkowej.

W 2001 roku zaprezentowano Opla Combo II generacji (Combo C) – zbudowanego na tej samej płycie podłogowej, co poprzednik, z nieco zmienioną atrapą chłodnicy, reflektorami przednimi i zderzakiem. Ważną zmianą jest również zrównanie ze sobą wysokości kabiny pasażerskiej i ładunkowej, przez co auto zyskuje nie tylko na przestrzeni, ale również na designie. W 2003 roku przemodelowano je ponownie. W 2011 roku wypuszczony został Opel Combo III generacji (Combo D), przypominający Fiata Doblo II, różniący się od niego jedynie nieznacznie designem przodu. Kombivan dostępny jest w wersji 2-, 5-, a także 7-osobowej, i może mieć różnej pojemności przestrzeń ładunkową, zależną od liczby siedzeń.

Opel Combo IV generacji (Combo E) został wyprodukowany w 2018 roku. Tu również dostępne są wersje mające 2, 5 lub 7 miejsc siedzących – co wpływa także na długość nadwozia. W 2023 roku samochód ten przeszedł lifting, w wyniku którego zyskał nowoczesny pas przedni, nawiązujący do najnowszej koncepcji Opel Vizor, a na kokpitach znajdują się nowe ekrany multimedialne sterowane dotykowo o przekątnej aż 10 cali. Zmianie uległa także klasyfikacja tego wozu – został on awansowany do miana kombivana segmentu C, czyli klasy średniej-niższej. W palecie Opla stał się on godnym zastępcą dla Zafiry, i promowany jest nie tylko jako auto dostawcze, ale również duży pojazd rodzinny.

Rozmiar opon innych modeli Opla