Opony do samochodu Opel Zafira

Opel Zafira to produkowany do 1999 roku minivan klasy kompaktowej. Opel Zafira A, czyli Opel Zafira I generacja, to samochody wytwarzane od 1999 do 2005 roku, dla 5 lub 7 osób. Wśród silników benzynowych dostępne były m.in. 2.0 16V Turbo OPC o mocy 200 KM, a wśród diesli najmocniejszy to 2.2 DTI 16V 125 KM. Drobny lifting sprawił, że model ten zyskał chromowaną atrapę chłodnicy, czy przezroczyste lampy tylne zamiast pomarańczowych, co wpłynęło na jego ogólny wygląd.

Opel Zafira II generacja (czyli Opel Zafira B) z lat 2005-2014 to modele, które fabrycznie montowane były z instalacją gazową 1.8 LPG ecoFLEX 137 KM, oprócz benzynowych i diesla. To również auta większe od poprzednika, co przekładało się na wyższy komfort jazdy. W modelu Opel Zafira III generacji, czyli Opel Zafira C, zmieniono całkowicie pas przedni - kształt atrapy chłodnicy, reflektorów, ale również linię boczną, a dodatkowo nazwano tę edycję "Tourer", jednocześnie zmieniając nazwy poprzednich serii na "Family", aby wyodrębnić ostrzejszy charakter nowej generacji. W Zafirze Tourer dostępne są najmocniejsze silniki benzynowe 1.6 Turbo CNG 150 KM, diesla 2.0 diesel 170 KM oraz LPG - 1.4 Turbo 140 KM.

Czwarta generacja, czyli Opel Zafira D, to samochody produkowane po 2019 roku, które mają być połączeniem funkcjonalności, czyli przede wszystkim przestronnego wnętrza, z oszczędnością, którą daje możliwość wyboru elektrycznej wersji. To klasyczny, duży minivan o nowoczesnym wyposażeniu, m.in. z aktywnym utrzymaniem auta na pasie ruchu, czy systemem wykrywającym zmęczenie kierowcy. W przypadku wyboru instalacji z silnikiem 50 kWh przeciętny sugerowany przez producenta zasięg wynosi aż 223 km. Gdy dobierze się dobrej jakości opony Opel Zafira w wersji elektrycznej może okazać się niezawodnym środkiem transportu, zwłaszcza do celów służbowych i na długie trasy.

Rozmiar opon innych modeli Opla