Opony do samochodu Kia Sportage

Kia Sportage – auto z segmentu kompaktowych crossoverów, które pokochało wielu kierowców lubiących dynamiczną jazdę w maksymalnie komfortowych warunkach – a takie może zapewnić tylko odpowiednio przestronne wnętrze. W tej klasie jest to pierwszy model produkowany przez Kię – bo jego historia sięga aż 1994 roku. To pionier również w innej dziedzinie – po raz pierwszy właśnie w Kii Sportage zamontowano poduszki powietrzne chroniące kolana.

Dwie pierwsze generacje tego auta są bardzo charakterystyczne. Kia Sportage I (1 generacja) powstawała w latach 1994-2002 i oferowała wersję standard oraz cabrio. W opcji standard można zauważyć charakterystyczne orurowanie relingów i nieco kwadratową, typową dla aut terenowych stylistykę. Wersja cabrio było dość ciekawym połączeniem nadwozia terenowego i cabrio i idealnie nadawała się na wszelkie dalsze i bliższe wycieczki. Auta te były dostępne z silnikami benzynowymi 2.0 oraz diesla 2.0 i 2.2. Kia Sportage II (drugiej generacji) to już wóz o nieco poważniejszej stylistyce i większej mocy. Silniki benzynowe 2.7 i V6 osiągały moc nawet 175 KM, a diesla 2.0 CRDI VGT – 150 KM. Tę serię przestano produkować w 2010 roku.

Kia Sportage III (2010-2016) i IV generacji (2016-2021) to już auta najbliższe stylistycznie współczesnym modelom. Ten SUV przeszedł w 2014 roku facelifting, który poprawił pewne niedoskonałości. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Kia Sportage V (5 generacja), produkowana po 2021 roku. To model o charakterystycznych reflektorach w kształcie bumerangu i aż trzech wersjach silnikowych. Benzyna z silnikami 1.6 T-GDI MHEV o mocy 150 lub 180 KM, diesel, wśród których można wybrać na przykład 1.6 CRDi MHEV 136 KM. A może silnik hybrydowy 1.6 T-GDI HEV 230 KM? Gdy założyć odpowiednie opony Kia Sportage V zachwyci Cię dynamiką jazdy. Duży bagażnik, mający aż 591l przy rozłożonych siedzeniach, to zachęta, aby wrzucić tam cały turystyczny osprzęt i zabrać tego SUV-a na rodzinną wycieczkę!

Rozmiar opon innych modeli Kii