Opony do samochodu Kia Ceed

Kia Ceed produkowana od 2006 roku to nowoczesny model auta z segmentu C, czyli niższej klasy średniej, które idealnie nadaje się do miasta. Jej nazwa CEED to skrót od Community of Europe, czyli Unii Europejskiej, gdzie jest wytwarzana (Niemcy, Russelsheim) oraz European Design – czyli z myślą o kliencie europejskim. Pierwsza generacja, czyli Kia Ceed I z lat 2006-2012, to auto o bardzo łagodnych, opływowych kształtach, które jeszcze wtedy występowało pod nazwą Cee’d (apostrof usunięto przy okazji wprowadzania trzeciej generacji, jako element bardzo subtelnego faceliftingu). Dostępne w kilku wersjach nadwoziowych, w tym między innymi SW Facelifting produkowanej po 2010 roku, miało po 4 silniki benzynowe o różnych mocach, i tyle samo dieslowych.

Kia Ceed II (2 generacja) z lat 2012-2018 to wóz o bardziej wyostrzonych, a przez to nowocześniejszych rysach nadwozia zaprojektowanych według koncepcji "tiger nose". III seria Kii Ceed to modele od 2018 roku występujące w aż siedmiu wersjach nadwozia, a także kilku opcjach silnikowych. Dostępne są nie tylko hatchbacki 5-drzwiowe, ale również kombi, a nawet tak zwana Kia Proceed shooting brake. Kia Ceed III Hatchback z 2021 roku po faceliftingu to model szerszy, ale i niższy w porównaniu z poprzednią generacją, a mimo to dający kierowcy i pasażerom więcej miejsca w kabinie. Najsilniejszy z pięciu dostępnych wersji silnika benzynowego ma pojemność 1.6 T-GDI 204 KM, natomiast diesla – 1.6 CRDi MHEV 136 KM. Kię Ceed III generacji można mieć w wersji 6-biegowej skrzyni manualnej lub 7-biegowej DTC półautomatycznej.

Kia Ceed to auto typowo miejskie: ze światłami LED dziennymi, bluetoothem, systemem automatycznego hamowania czy automatycznym dostosowaniem świateł mijania i drogowych w wyposażeniu standardowym. Jeśli chodzi o dobre opony Kia Ceed nie przysporzy większych trudności w dopasowaniu właściwego rodzaju tych na zimę lub na lato, aby jeździło się wygodnie i bezpiecznie.

Rozmiar opon innych modeli Kii