Opony do samochodu Kia Niro

Kia Niro to innowacyjny crossover produkowany od 2016 roku jako pełnoprawna hybryda w segmencie C z 6-biegową skrzynią DCT i napędem na przednie koła. Pierwsze egzemplarze tego modelu wykonane ze stali i aluminium prezentowały bardzo oszczędną, elegancką stylistykę. Charakterystyczny wielokształtny grill był niewielki i zgrabnie łączył się z reflektorami przednimi, których kształt przypomina groźnie zmrużone oko. Obszerną restylizację Kia Niro I generacji przeszła w 2019 roku, kiedy to zmodyfikowano pas przedni nadając atrapie chłodnicy i reflektorom oraz zderzakom bardziej agresywnego wyglądu. Również wewnątrz zastosowano radykalne zmiany – auto otrzymało nową deskę rozdzielczą z dużym ekranem 10,25 cala od systemu multimedialnego. Zaprezentowano też odświeżoną wersję stylistyczną zegarów.

Elektryczna wersja tego modelu nosi nazwę Kia Niro EV i produkowana jest od 2018 roku, z baterią o mocy 135 KM pozwalająca na przejechaniu na jednym ładowaniu 312 km, lub 204 KM umożliwiająca przejechanie w trybie mieszanym według producenta nawet 485 km lub miejskim 615 km. Na rynkach azjatyckich zaprezentowano także model Kia Niro Plus – czyli specjalny model zaprojektowany z myślą o prowadzeniu w nim działalności taksówkarskiej.

W 2022 roku zaprezentowana została Kia Niro II generacji. Z przodu zyskała ona wielokształtne, nisko umieszczone klosze reflektorów przednich z pasem diod LED, a także atrapę chłodnicy w kształcie trapezu osadzonego dużo poniżej maski. Tylne reflektory przybrały formę bumeranga i umieszczono je na końcu linii bocznej pojazdu, a konkretnie – na słupku C, który w tym modelu malowany może być na inny kolor, co zdecydowanie wyróżnia auto w tłumie. Również ten model dostępny jest w wersji elektrycznej czyli EV.

Rozmiar opon innych modeli Kii